Wiemy, na kim skoncentruje się nowy Obcy i kiedy zaczną się zdjęcia

Nowy film z serii Obcy jest już pewnikiem. 20th Century Studios przedstawiło obsadę, zarys fabuły i status najnowszej produkcji.

filmomaniak.pl

Mateusz Libera

Wiemy, na kim skoncentruje się nowy Obcy i kiedy zaczną się zdjęcia, źródło grafiki: Obcy: Przymierze, Ridley Scott, 20th Century Fox, 2017.
Wiemy, na kim skoncentruje się nowy Obcy i kiedy zaczną się zdjęcia Źródło: Obcy: Przymierze, Ridley Scott, 20th Century Fox, 2017.

Nowy Obcy nie doczekał się jeszcze tytułu, za to Internet obiegła informacja na temat obsady filmu i historii, jaką przedstawi. W głównych rolach zobaczymy Davida Jonssona, Archie’ego Renauxa, Spike’a Fearna czy Aileen Wu. Ostatnio zaś pisaliśmy o tym, że do obsady dołączyła także Isabela Merced, która wcześniej wcieliła się w szekspirowską Julię w Rosaline z 2022 roku.

Fabuła nowego Obcego skupi się na „grupie młodych ludzi, którzy będą musieli zmierzyć się z najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie”. Akcja filmu rozegra się w odległej, pozaziemskiej kolonii.

Obsadzona na początku Cailee Spaeny swoją postać porównała do bohaterki granej przez Sigourney Weaver w pierwszych filmach o Obcym. Jeśli na tym podobieństwa się nie zakończą, można się spodziewać, że film w jakiś sposób będzie próbował nawiązywać do klasyki gatunku, czyli horrorów science-fiction z drugiej połowy XX wieku. Informację o obsadzie, fabule i dacie rozpoczęcia zdjęć podał The Hollywood Reporter.

Jeżeli chodzi o reżysera, to postawiono na Fede’a Alvareza, który na swoim koncie ma takie straszaki jak remake Martwego zła czy Nie oddychaj. Producentami filmu są z kolei Ridley Scott i Michael Pruss, a także Brent O’Connor, Elizabeth Cantillon i Tom Moran.

Nowy Obcy dołączy do prequeli, tworząc serię wraz z Prometeuszem i Obcym: Przymierze. Wydarzenia z tych produkcji miały miejsce przed akcją z Obcego: Ósmego pasażera Nostromo i jego kontynuacji z lat 80. i 90.

Prace nad nowym filmem rozpoczną się 9 marca. Na razie nie wiadomo nic na temat potencjalnej daty premiery. Wszystkie pozostałe filmy z serii, wraz ze spin-offami, możecie obejrzeć na Disney+.

Disney+ kupisz tutaj

Film:Obcy: 8 Pasażer Nostromo(Alien)

premiera: Anulowanahorrorsci-fi

Film Alien
Podobało się?

6

Mateusz Libera

Autor: Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
11

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum inne

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl