Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 maja 2020, 15:55

autor: AlexB

Nowy Batman będzie ewolucją uniwersum - zapewnia jeden z aktorów

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Jeffrey Wright, wcielający się w komisarza Gordona w nowym filmie o przygodach Batmana, zdradził, że obraz ten będzie stanowił kolejny krok w ewolucji świata tego popularnego superbohatera. Produkcja w reżyserii Matta Reevesa zadebiutuje 1 października przyszłego roku.

W SKRÓCIE
  1. Jeffrey Wright zdradził podczas radiowego programu The Jess Cagle Show, że nowy film o Batmanie będzie stanowił „kolejny krok w ewolucji” dla tego popularnego supebohatera.
  2. Aktor, który wciela się w komisarza Gordona, podkreślił, że cała ekipa chce stworzyć coś własnego, lecz jednocześnie utrzymanego w klimatach Batmana.
  3. Film w reżyserii Matta Reevesa zadebiutuje 1 października 2021 roku.

Na zaplanowaną na 1 października 2021 roku premierę wyreżyserowanego przez Matta Reevesa (Projekt: Monster, Ewolucja planety małp, Wojna o planetę małp) nowego filmu o Batmanie jeszcze trochę poczekamy. Na razie musimy się zatem zadowolić pojedynczymi zdjęciami, ujęciami i informacjami przekazywanymi przez ekipę. Świeżą porcję tych ostaniach dostarczył Jeffrey Wright, czyli komisarz Gordon z nadchodzącej produkcji. Znany amerykański aktor, którego możecie kojarzyć z Casino Royale z 2006 roku czy serialu Westworld, gościł ostatnio w radiowym programie The Jess Cagle Show, podczas którego zdradził, jakie podejście do materiału źródłowego mają twórcy nowego filmowego Batmana.

Nowy Batman będzie ewolucją uniwersum - zapewnia jeden z aktorów - ilustracja #1
Jeffrey Wright wypowiedział się ostatnio na temat nowego Batmana.

Cytując fragment wypowiedzi Wrighta (via The Hollywood Reporter):

Uważam, że – tak jak w przypadku każdego filmu – pracujemy wspólnie, by stworzyć klimat, stworzyć pomysł, oprawę, ton. To kolejny krok w ewolucji historii, które rozpoczęły się w 1939 roku. To jest kolejny krok w ewolucji Gotham. (…) Staramy się zrobić coś własnego, lecz jednocześnie „batmanowego”.

Dalsza część wypowiedzi aktora nieco bardziej rozjaśnia to, co miał na myśli.

Przeczytałem fragment scenariusza na temat Batmobilu i pomyślałem „Tak, to jest właśnie to”. [Bruce Wayne] stworzył najbardziej kozacki muscle car jaki możecie sobie wyobrazić, ale jest on bardzo zakorzeniany w Gotham.

Próba stworzenia czegoś posiadającego własną tożsamość w obrębie marki istniejącej od przeszło osiemdziesięciu lat może brzmieć interesująco. Pytanie tylko, w jakim stopniu uda się to zrealizować? I czy niektóre pomysły twórców na „ewolucję” słynnego Człowieka Nietoperza i jego uniwersum nie spotkają się z oporem fanów? Odpowiedzi na te pytania poznamy w przyszłym roku.

Nowy Batman będzie ewolucją uniwersum - zapewnia jeden z aktorów - ilustracja #2
Nowy Batmobil ma stanowić przykład podejścia twórców do postaci Batmana.

Przypominamy, że w najnowszym Batmanie w roli tytułowej zobaczymy Roberta Pattinsona (Lighthouse, Król, saga Zmierzch). Prócz niego i Jeffreya Wrighta w obsadzie znalazły się takie gwiazdy, jak Andy Serkis, Colin Farrell, Paul Dano, John Turturro, Peter Sarsgaard i Zoë Kravitz. Scenariusz do filmu przygotowali Matt Reeves i Mattson Tomlin.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros. Entertainment