Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2020, 14:30

autor: Sodar

Darmowe DLC do American Truck Simulator

Symulator jazdy ciężarówką po Ameryce doczekał się kolejnego darmowego DLC. Jest nim Freightliner Cascadia – nowa ciężarówka w grze American Truck Simulator.

W SKRÓCIE:
  • nowe darmowe DLC do American Truck Simulatora to ciężarówka Freightliner Cascadia;
  • wraz z nowym pojazdem (premiera dosłownie dzień później) dostępne jest nowe płatne DLC – Cabin Accessories.

Do American Truck Simulator zawitał kolejny darmowy dodatek. W takiej bezpłatnej formie na ogół dodawane są nowe ciężarówki. I tak jest tym razem - nowy pojazd to Freightliner Cascadia. Tym samym w grze pojawiła się kolejna marka należąca do Daimler AG, a w otwartym świecie symulatora możemy znaleźć nowe salony dealerskie.

Obecnie potwierdzono trzy lokacje salonów Freightlinera: Oxnard w stanie California, Fort Collins w Colorado i St. George w Utah. Nowa ciężarówka zawiera wiele opcji personalizacji i tuningu. Oferuje cztery kabiny, 12 typów podwozia, 13 skrzyń biegów (w tym 18-biegowe Eatony i 7-biegowe automaty Allison 4700) i 14 silników (najmocniejszy Cummins X15 Performance posiada 605 KM i 2779 Nm momentu obrotowego).

Nowa ciężarówka w American Truck Simulator i DLC Cabin Accessories - ilustracja #1
Nowa ciężarówka w ATS to Freightliner Cascadia

Freightliner Cascadia – pierwsza jazda

Miałem już okazję wypróbować nowy ciągnik i muszę powiedzieć, że został wykonany z dbałością o szczegóły, choć nie ma w tym przesady. Nie odstaje on znacznie pod tym względem od pozostałych pojazdów oferowanych w grze. Liczba opcji jest całkiem spora, wydaje się, że niczego nie brakuje. Choć przydałoby się więcej typów układów wydechowych.

Nowa ciężarówka w American Truck Simulator i DLC Cabin Accessories - ilustracja #2
Freightliner Cascadia w American Truck Simulator. Źródło: SCS

Za to nie mogę pochwalić dźwięku silnika. Wydaje mi się on nieco zbyt cichy i pozbawiony charakteru, ale może to tylko moje subiektywne wrażenie (albo prawdziwa Cascadia w rzeczywistości też jest tak dobrze wyciszona). Wnętrze ciężarówki wykonane jest schludnie i ma cztery wersje wyposażenia i kolorów. Wprawne oko zauważy wysokie podobieństwo kierownicy do tych spotykanych w Mercedesach Actros MP4. Nie jest to dziwne biorąc pod uwagę, że w zasadzie marka Freightliner należy do tej samej „stajni” (wspomniany Daimler AG). Nowa ciężarówka jest dostępna do pobrania w formie darmowego patcha. Użytkownikom ATS w wersji steamowej powinien on pobrać się automatycznie.

Nowa ciężarówka w American Truck Simulator i DLC Cabin Accessories - ilustracja #3
Deska rozdzielcza nowej ciężarówki

Cabin Accessories DLC

Dosłownie dzień później premierę miał nowy dodatek, tym razem płatny – Cabin Accessories. Jest to odpowiednik podobnego DLC z Euro Truck Simulatora 2. Zawiera on ponad 100 różnych obiektów, którymi możemy „udekorować” wnętrze. Teraz także w amerykańskiej ciężarówce możemy np. postawić torbę na siedzeniu, gitarę na łóżku, umieścić kubki w cupholderach lub przyczepić znaczek kowboja do kratki nawiewu. Dodatek jest dostępny na platformie Steam i kosztuje 14,49 zł (cena zawiera VAT).

Nowa ciężarówka w American Truck Simulator i DLC Cabin Accessories - ilustracja #4
Teraz wirtualne wnętrze ciężarówki nabierze życia. Źródło: SCS