futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 19 września 2023, 17:45

Nintendo zatrudni inżyniera do pracy nad DLSS; prawdopodobnie chodzi o Switcha 2

Ogłoszenie Nintendo o poszukiwaniu eksperta od DLSS budzi ogromne emocje wśród fanów. Czy to zapowiedź nadchodzącej rewolucji w jakości grafiki na handheldach?

Źródło fot. Enrique Vidal | Unsplash
i

Na oficjalnej stronie Nintendo z ofertami pracy w Redmond w USA pojawiło się intrygujące ogłoszenie, które może zdradzać pewne plany korporacji. Na ogłoszeniu możemy przeczytać, że firma poszukuje specjalisty do pracy nad zaawansowaną technologią DLSS (Deep Learning Super Sampling).

Szczegóły ogłoszenia:

Na oficjalnej stronie Nintendo w dziale kariery pojawiło się świeże ogłoszenie. Firma szuka eksperta w dziedzinie uczenia maszynowego, który zajmie się wdrażaniem tej technologii na platformach oszczędzających energię. Oznaczać to może prace nad optymalizacją, przenoszeniem narzędzi oraz testowaniem rozwiązań sprzętowych. Brzmi to bardzo intrygująco w kontekście ostatnich plotek, jakie widzimy o najnowszym handheldzie.

Wspomnienie technologii DLSS w ogłoszeniu natychmiast wywołało falę spekulacji wśród graczy. Wielu z nich zastanawia się, czy firma ma zamiar współpracować z Nvidią – liderem w tej technologii. Chociaż nie brakuje też sceptyków, którzy przypominają, że zatrudnienie jednej osoby nie musi oznaczać rewolucji w nadchodzących produktach. Niemniej jednak, nie sposób nie dostrzec, że Nintendo stawia na bardzo konkretną specjalizację.

Rozwiązanie godne następcy Switcha

DLSS to technologia, która może znacząco poprawić jakość grafiki oraz płynność animacji bez nadmiernego obciążania sprzętu. Jeśli Nintendo rzeczywiście planuje jej wdrożenie, może to wskazywać na przygotowania do premiery nowej konsoli, którą najprawdopodobniej będzie następca kultowego Switcha. Możliwość zwiększenia wydajności, przy zachowaniu kompaktowości urządzenia, to marzenie wielu graczy, a zastosowanie takiego rozwiązania zdecydowanie pomogłoby w jego spełnieniu.

Handheld Nintendo Switch kupisz tutaj

Nowości technologiczne to nie tylko szansa, ale i wyzwanie. Wprowadzenie DLSS może przynieść Nintendo wiele korzyści, ale firma musi pamiętać o optymalizacji dla swojego sprzętu oraz o tym, by nowe rozwiązania były kompatybilne z już wydanymi grami.

Chociaż Nintendo wciąż milczy na temat ewentualnej, nowej konsoli, samo ogłoszenie o zatrudnieniu eksperta od DLSS oraz wcześniejsze plotki o pokazach za zamkniętymi drzwiami na Gamescomie są mocnymi sygnałami, że coś jest na rzeczy. Czy będzie to zapowiedź Switcha 2? Czas pokaże. Będziemy uważnie obserwować kolejne ruchy japońskiego giganta.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Krystian Łukasik

Krystian Łukasik

Zawodowo skupia się na pisaniu wiadomości ze świata elektroniki oraz tłumaczeń opisów i instrukcji produktów specjalistycznych. Pasja do nowoczesnych technologii komputerowych oraz gamingu pozwala mu być ciągle na bieżąco z ewoluującymi trendami w tych dziedzinach. Jego zamiłowanie do języka angielskiego stało się fundamentem decyzji o podjęciu i ukończeniu studiów z filologii angielskiej.

więcej