Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 września 2021, 16:19

autor: Qskan

Nie żyje Tomasz Knapik. Legendarny lektor filmowy miał 77 lat

Dziś rano zmarł Tomasz Knapik, znany i lubiany lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. W przyszłym tygodniu skończyłby 78 lat. O śmierci lektora poinformował w mediach społecznościowych jego syn Maciej.

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – dziś w godzinach porannych odszedł Tomasz Knapik, ceniony lektor filmowy oraz telewizyjny. O jego śmierci poinformował na Facebooku syn lektora, dziennikarz stacji TVN, Maciej Knapik.

Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik . Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety.

Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem.

W przyszły czwartek skończyłby 78 lat.

Odszedł we śnie, nad ranem. Dołączył do mojej Mamy.

Informację tę przekazuję w imieniu całej naszej rodziny i najbliższych przyjaciół

Na koniec dodał, że wkrótce przekaże informacje odnośnie pogrzebu swojego ojca.

Życiorys Tomasza Knapika

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Skończył studia na Politechnice Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł doktora elektrotechniki. Knapik również wykładał na tej uczelni. Od młodości związany był z mediami. Jeszcze przed maturą pracował w radiowej Rozgłośni Harcerskiej, później związał się z Polskim Radiem oraz Telewizją Polską, gdzie czytał zagraniczne filmy. Był również lektorem Polskiej Kroniki Filmowej.

Najbardziej kojarzył się z Polsatem, gdzie był lektorem od 1995 roku. Współpracował także z takimi stacjami jak Tele5, TVN czy TVN 24, jak również z radiem RMF FM. Ponadto Tomasz Knapik grywał w filmach (w tym animowanych), podkładając głos w dubbingu.