Czerwcowy numer miesięcznika Click! trafił już do kiosków na terenie Polski. Także i tym razem redaktorzy tego czasopisma przygotowali dla swoich czytelników całą masę różnego rodzaju atrakcji.
Janusz Burda
14 maja 2003 15:26
W dniu dzisiejszym do kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju trafił kolejny, czerwcowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajdziecie między innymi pełną wersję gry Wehikuł czasu a wewnątrz numeru wiele interesujących tekstów na temat gier i tematów pokrewnych.
Janusz Burda
14 maja 2003 13:55
W kioskach i punktach z prasą na terenie naszego kraju pojawił się dzisiaj nowy, trzeci numer magazynu GameStar. Bez wątpienia, jego główną atrakcją jest mega zapowiedź Half - Life 2, wszystko o fabule, silniku graficznym i nowatorskich rozwiązaniach a także ilustracje i screeny z nieukończonych poziomów gry.
Janusz Burda
14 maja 2003 10:17
Według informacji, jakie podała firma Microsoft Game Studios, najnowsza edycja popularnej serii symulacji golfa, czyli Links 2004, nie trafi na komputery typu PC. Producent programu zdecydował, iż najlepiej będzie, jak z rzeczonym wydaniem zapoznają się jedynie posiadacze konsoli Xbox...
Krzysztof Bartnik
13 maja 2003 17:02
Ósmą nową grą, którą zaprezentuje korporacja LucasArts podczas zbliżających się targów Electronic Entertainment Expo, ma być Wrath Unleashed. Tytuł ów połączy wirtualną walkę zręcznościową z elementami strategicznymi, a jego docelowymi platformami sprzętowymi są konsole Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox.
Radosław Grabowski
11 maja 2003 14:44
Najnowszymi propozycjami hollywoodzkiej wytwórni Universal Pictures są m.in. The Hulk, Johnny English oraz 2 Fast 2 Furious (Za Szybcy, Za Wściekli). Autorami scenariusza tego ostatniego obrazu są Michael Brandt i Derek Hass, którzy zostali właśnie zaangażowani do zespołu, tworzącego kinową interpretację serii gier SpyHunter, funkcjonującej w świecie elektronicznej rozrywki od blisko dwudziestu lat.
Radosław Grabowski
11 maja 2003 12:12
Rynkowa premiera pełnej wersji Elder Scrolls III: Morrowind na konsoli Xbox, miała miejsce w czerwcu poprzedniego roku. Tytuł ten bardzo szybko zyskał popularność wśród posiadaczy rzeczonego systemu, przez co do siedziby developera - firmy Bethesda Softworks - docierały liczne prośby w sprawie wydania dodatków, zaplanowanych jedynie na komputery typu PC (tj. dostępnego już Tribunal i znajdującego się w produkcji Bloodmoon). Autorzy postanowili spełnić te prośby...
Krzysztof Bartnik
11 maja 2003 10:14
Legendarny brytyjski agent spod znaku „wódki z Martini, wstrząśniętej nie zmieszanej” ponownie wkroczy do świata elektronicznej rozrywki za sprawą korporacji Electronic Arts i jej nowej gry o nazwie James Bond 007: Everything or Nothing.
Radosław Grabowski
10 maja 2003 14:55
Wczoraj zakończyła się ankieta na reklamę, która najbardziej przyciągnęła Wasz wzrok. Tematem tych reklam były oczywiście gry komputerowe...
Fajek
8 maja 2003 16:54
Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Samsung stworzył dla potrzeb Matrix: Reaktywacja i Rewelacje telefon, którym posługują się bohaterowie tych filmów. Samsung dopiero w połowie kwietnia ujawnił szczegóły nowego Matrix-Phone SPH-N270. Telefon o futurystycznym kształcie z kultową już wysuwaną klapką odsłaniającą wyświetlacz TFT LCD z 65000 kolorów z zaimplementowanym matrixowym interfejsem. Posiadający 40 polifonicznych dzwonków, wbudowaną wewnętrzną antenę, zaawansowane wybieranie głosowe, a także masę innych opcji. Niestety! Telefon funkcjonuje jedynie w sieci CDMA, która nie jest jeszcze dostępna w Polsce.
Krzysztof Marcinkiewicz
8 maja 2003 09:17
Na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynął właśnie nowy raport finansowy korporacji software’owej Ubi Soft Entertainment. Dokument informuje, iż w czwartym kwartale minionego roku fiskalnego (zakończył się on 31 marca 2003) owa firma uzyskała 179.000.000 EUR z tytułu sprzedaży oprogramowania rozrywkowego. Oznacza to wzrost o 98% w stosunku do analogicznego okresu sprzed dwunastu miesięcy.
Radosław Grabowski
7 maja 2003 12:32
Właściwie od początku istnienia rynku konsol przenośnych rządzi nim koncern Nintendo, lansujący obecnie nową wersję GameBoy Advance, oznaczoną symbolem SP. Już za kilka miesięcy atak na pozycję lidera przypuści korporacja Nokia wraz ze swoją platformą N-Gage. Do walki o klienta zamierza włączyć się również, założona przed dwoma laty, kalifornijska firma TapWave, która zapowiedziała właśnie premierę urządzenia o nazwie kodowej Helix.
Radosław Grabowski
7 maja 2003 12:05
Chyba każdy dzisiejszy gracz komputerowy zna nazwę Atari – najczęściej za sprawą popularności jaką cieszyły się w latach 80’tych komputery domowe z serii XL/XE. Urządzenia nie były może szczytem ówczesnej techniki, co też powodowało, że firma Atari w naszym kraju nie była postrzegana w sposób pozytywny. Tymczasem w rejonach potocznie zwanych „zachodem”, Atari było firmą zarówno znaną jak i szanowaną, głownie ze względu na wydawane przez siebie gry.
Fajek
6 maja 2003 16:03
„Reklama dźwignią handlu” – głosi stare powiedzenie, dlatego aby móc skutecznie sprzedać dany produkt trzeba go również skutecznie zareklamować. Im reklama bardziej zwróci na siebie uwagę, tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba kupi dany towar.
Fajek
6 maja 2003 12:57
Obszerna zapowiedź oraz galeria nigdzie nie publikowanych do tej pory obrazków z Half Life 2 – oto niespodzianka, jaką przygotowali dla nas redaktorzy w trzecim numerze polskiej edycji GameStara.
Janusz Burda
5 maja 2003 13:35
Jak dotychczas wszystkie rewolucyjne informacje dotyczące konsoli „widmo” Phantom potraktowane zostały, mało powiedzieć, sceptycznie przez prasę fachową i społeczność graczy. Niezależni dziennikarze już kilkukrotnie przeprowadzali prywatne dochodzenia dotyczące firmy Infinium Labs i niestety żadnemu nie udało się dowiedzieć o niej praktycznie nic – podobne jak konsola, jest to firma typu „widmo”. Wszystko wskazuje na to, że Phantom to tzw. „Fake”, jednakże mimo to nadal wzbudza zainteresowanie mediów. W zeszłym tygodniu otworzono nową stronę firmy Infinium Labs i co z tym idzie konsoli Phantom, a to ponownie spowodowało pojawianie się pytań typu - Może to nie żart, może Infinium Labs faktycznie szykuje coś przełomowego...?
Przemysław Bartula
5 maja 2003 11:01
Do tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo pozostały już niecałe dwa tygodnie (odbędą się w dniach 14-16 maja; w Los Angeles), a tymczasem korporacja Capcom ujawniła obszerną (25!) listę tytułów, których prezentacja odbędzie się na jej stoisku ekspozycyjnym. Niestety, wśród rzeczonych produkcji nie uświadczymy żadnej gry dedykowanej komputerom typu PC - wszystkie skierowane są do posiadaczy konsol...
Krzysztof Bartnik
4 maja 2003 11:33
Do grona bestsellerowych produkcji ostatnich lat, bez wątpienia możemy zaliczyć Grand Theft Auto 3 oraz Grand Theft Auto: Vice City. W chwili obecnej, rzeczone "symulatory życia prawdziwego gangstera", są dostępne jedynie na komputerach typu PC oraz konsoli PlayStation 2, jednak już za jakiś czas do sklepów powinny trafić wersje dedykowane innym platformom sprzętowym.
Krzysztof Bartnik
30 kwietnia 2003 16:22
FutureMark, producent 3Dmark03 wypuścił pierwszego „patch’a” do wyżej wspomnianego programu testowego. Łatka posiadam numer Build #320 i można ją pobrać ze strony FutureMark.
Fajek
30 kwietnia 2003 14:54
Zlokalizowane w Montrealu studio developerskie, należące do korporacji Ubi Soft Entertainment, odpowiedzialne jest m.in. za stworzenie wielkiego hitu pt. Tom Clancy’s Splinter Cell, a obecnie przygotowuje kolejną grę z popularnym „Rycerzem Nocy” w roli głównej - Batman: Rise of Sin Tzu.
Radosław Grabowski
29 kwietnia 2003 13:05