Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 25 czerwca 2020, 13:21

autor: Karol Laska

Erotica 2022. Poznajcie pierwszy polski film Netflixa

Netflix zapowiedział swój pierwszy polski film oryginalny pod tytułem Erotica 2022. Ma to być zbiór pięciu nowel skupionych na współczesnych problemach kobiet. Produkcję będzie można zobaczyć już tej jesieni.

Erotica 2022. Poznajcie pierwszy polski film Netflixa - ilustracja #1
Netflix nie zwalnia tempa na naszym podwórku.

Po polskich serialach pokroju 1983 oraz W głębi lasu przyszła pora na pełnoprawny netflixowy film, czyli Eroticę 2022. Co prawda, mogliśmy już o nim usłyszeć w 2019 roku za sprawą Festiwalu Filmowego w Cannes, ale dopiero dzisiaj poznaliśmy więcej szczegółów.

Dzieło to ma przybrać dosyć specyficzną formę antologii filmowej. Zekranizowanych ma zostać 5 różnych historii autorstwa uznanych polskich pisarek: Gai Grzegorzewskiej, Grażyny Plebanek, Ilony Witkowskiej, Joanny Bator, a także laureatki Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk.

Za każdą z tych nowelek odpowiedzialna będzie inna reżyserka. W skład ekipy twórczej wchodzą współtwórczynie serialu 1983, czyli Olga Chajdas z Katarzyną Adamik, Anna Jadowska (autorka Dzikich róż), Anna Kazejak (odpowiedzialna chociażby za Dzikie świnie) oraz jedna z najwybitniejszych artystek współczesnego polskiego kina – Jagoda Szelc (Wieża. Jasny dzień oraz Monument).

Erotica 2022. Poznajcie pierwszy polski film Netflixa - ilustracja #2
Pięć reżyserek, pięć pisarek, pięć historii.

Fabuła ma skupić się głównie na teraźniejszych problemach wszystkich kobiet związanych z rolą płciową, seksualnością, macierzyństwem czy samotnością. Całość ma jednak odbywać się w niedalekiej, dystopijnej przyszłości i zawierać w sobie elementy surrealizmu oraz absurdu.

W rolach głównych występują m.in. Małgorzata Bela (Bez tajemnic), Agata Buzek (Córka trenera), Andrzej Konopka (Nina) oraz Sebastian Stankiewicz (W lesie dziś nie zaśnie nikt). Za produkcję odpowiada Marta Lewandowska ze studia produkcyjnego Friends with Benefits. Erotica 2022 zadebiutuje jesienią tego roku na Netflixie.

Erotica 2022. Poznajcie pierwszy polski film Netflixa - ilustracja #3
Jedynie trzy fotosy zostały opublikowane przez Netflixa w celach promocyjnych.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.