Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 listopada 2020, 12:15

autor: EnVakker

Netflix zapowiedział nowy polski serial z elementami SF i horroru

Netflix ogłosił nowy polski serial oryginalny Otwórz oczy. Będzie to historia międzygatunkowa, zawierająca elementy science fiction, ale także romansu, horroru czy filmu gotyckiego.

18 listopada 2020 roku Netflix przekazał dziennikarzom pierwszą garść informacji na temat trzeciego polskiego serialu, jaki znajdzie się na platformie. Przypomnijmy, że dwa poprzednie to 1983 i W głębi lasu. Za reżyserię Otwórz oczy odpowiadają Anna Jadowska i Adrian Panek (reżyser horroru Wilkołak), a producentem jest firma MediaBrigade. Serial, składający się z 6 odcinków, jest obecnie na etapie postprodukcji. Premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Netflix zapowiedział nowy polski serial z elementami SF i horroru - ilustracja #1
Ignacy Liss i Maria Wawreniuk w nadchodzącej polskiej produkcji Netflixa Otwórz oczy

Twórcy podzielili się zarysem fabuły serialu:

Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku, w którym traci rodzinę. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

W głównych rolach wystąpią Maria Wawreniuk, dla której będzie to debiut, oraz Ignacy Liss.

Netflix zapowiedział nowy polski serial z elementami SF i horroru - ilustracja #2
Maria Wawreniuk w nadchodzącej polskiej produkcji Netflixa Otwórz oczy

O produkcji wypowiedział się duet reżyserski.

Anna Jadowska:

Otwórz oczy to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. (…)

Adrian Panek:

(…) To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę kręcąc tę historię!

Scenariusz, za który odpowiadają Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska, oparty został na powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk Druga szansa. Serial został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.