Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lipca 2018, 09:25

autor: Serek

Netflix wprowadza funkcję inteligentnego pobierania

Abonenci Netfliksa mogą cieszyć się nową funkcją dedykowaną aplikacji mobilnej. Smart Downloads umożliwi zautomatyzowanie procesu ściągania oraz usuwania odcinków na tablecie czy smartfonie. Obecnie usługa dostępna jest wyłącznie na urządzeniach z systemem Android.

Netflix dodaje nowe usprawnienia do mobilnej aplikacji. - Netflix wprowadza funkcję inteligentnego pobierania - wiadomość - 2018-07-11
Netflix dodaje nowe usprawnienia do mobilnej aplikacji.

Netflix udostępnił swoim użytkownikom nową funkcję - Smart Downloads, czyli inteligentne pobieranie. Pozwala ona na automatyczne ściąganie na urządzenia przenośne nowych odcinków ulubionych seriali. Na razie opcja dostępna jest tylko na tabletach i smartfonach z systemem Android. Pobieranie możliwe jest tylko podczas połączenia Wi-Fi, dzięki czemu osoby posiadające małe pakiety danych nie będą stratne.

Netflix umożliwił ściąganie filmów z serwisu oraz oglądanie ich w trybie offline już w 2016 roku. Smart Downloads ma sprawić, że poruszanie się po aplikacji stanie się bardziej przystępne. Nowa funkcja wprowadza automatyczne pobieranie kolejnego odcinka, przy jednoczesnym usunięciu poprzednio obejrzanego. Netflix tłumaczy zmianę chęcią zwiększenia wygody, jako nadrzędny cel stawiając sobie łatwy dostęp do ulubionych opowieści. Dzięki Smart Downloads użytkownik może wybrać konkretny serial i dokładnie określić, ile odcinków aplikacja ma pobrać na urządzenie. Na razie funkcja dostępna jest wyłącznie w aplikacji Netfliksa pracującej z systemem Android i nie wiadomo, czy i kiedy zostanie wprowadzona na iOS.

Funkcję inteligentnego pobierania można w każdej chwili wyłączyć, bo jak tłumaczy Cameron Johnson, dyrektor działu innowacyjności produktu Netfliksa:

Pragniemy również podkreślić, że celem wszystkich podejmowanych przez nas działań jest zapewnienie konsumentom większej kontroli nad oglądanymi treściami. Dlatego też użytkownicy mogą sami zdecydować, czy chcą korzystać z inteligentnego pobierania. [...] Mamy nadzieję, że to nowe rozwiązanie przypadnie użytkownikom do gustu.

  1. Oficjalna strona platformy Netflix
  2. Funkcja inteligentnego pobierania
  3. Jak działa inteligentne pobieranie?
  4. Abonament Ultra na Netfliksie
  5. 12 mld dolarów na oryginalne filmy i seriale Netfliksa