Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 sierpnia 2021, 12:35

autor: Iltutmiś

Netflix przedstawił obsadę polskiego serialu katastroficznego Wielka woda

Dzisiaj opublikowano informacje dotyczące nowego polskiego serialu. Na ekranie spotkamy gwiazdy rodzimego kina i teatru. Premiera Wielkiej wody odbędzie się w 2022 roku.

W SKRÓCIE:
  • Wielka woda to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny inspirowany historią powodzi tysiąclecia z 1997 roku, która pozbawiła dorobku życia wiele dolnośląskich rodzin.
  • Niedawno rozpoczęto zdjęcia do serialu. Premiera odbędzie się w 2022 roku.
  • Reżyserią zajmuje się Jan Holoubek (Rojst’97) oraz Bartłomiej Ignaciuk. W bohaterów serialu wcielą się między innymi Anna Dymna, Jerzy Trela czy Ireneusz Czop.

Nowy serial Netfliksa to historia oparta na prawdziwym dramacie mieszkańców Dolnego Śląska. W 1997 roku miała miejsce powódź tysiąclecia, która zalała Wrocław i jego okolice.

Obecnie trwają zdjęcia do serialu. Wielką wodę reżyseruje Jan Holoubek (Rojst’97) oraz Bartłomiej Ignaciuk. Za scenariusz odpowiada Kasper Bajon i Kinga Krzemińska.

Netflix ujawnił obsadę nagrywanego serialu. Wśród aktorów grających w Wielkiej wodzie spotkamy legendy polskiej sztuki aktorskiej, takie jak Anna Dymna, Jerzy Trela czy Ireneusz Czop. Nie zabraknie też debiutantów pokroju Blanki Kot.

Poza tym na ekranie pojawi się Tomasz Schuchardt, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Leszek Lichota, Adam Nawojczyk, Łukasz Lewandowski, Maria Maj, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Dariusz Toczek, Piotr Trojan czy Grzegorz Warchoł.

Fabuła Wielkiej wody

Wrocław i jego okolice zostają zalane przez fale powodziowe. W celu uratowania stolicy Dolnego Śląska zapada decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod miastem wojewódzkim. Z jakimi konsekwencjami tego kroku zmierzy się okoliczna społeczność? Główni bohateriowe zmierzą się z ogromem zniszczeń oraz śmiercią niewinnych ludzi.