Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2018, 14:45

autor: Jiker

Netflix kuje żelazo póki gorące - Bright 2 w produkcji

Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat kontynuacji Bright, czyli pierwszego wysokobudżetowego filmu pełnometrażowego Netfliksa. Hit urban fantasy z Willem Smithem i Joelem Edgertonem w rolach głównych ustanowił też kilka rekordów platformy.

Poczyniono kolejne kroki w zakresie kontynuacji Bright. Platforma Netflix ogłosiła, że w dwójce powrócą Will Smith i Joel Edgerton, a za scenariusz i reżyserię ponownie odpowiadać będzie David Ayer (dzięki, Variety). Zrezygnowano natomiast z usług Maxa Landisa (w dorobku scenariusze do Kroniki, American Ultra, Pan Idealny), który współtworzył fabułę części pierwszej.

Czy kontynuacja Bright zaoferuje spójniejszą i lepiej ułożoną historię? - Netflix kuje żelazo póki gorące - kontynuacja Bright nabiera kształtów - wiadomość - 2018-01-04
Czy kontynuacja Bright zaoferuje spójniejszą i lepiej ułożoną historię?

Bright w skrócie:

  1. Reżyseria: David Ayer (m.in. Królowie ulicy, Legion samobójców).
  2. Obsada: Will Smith, Joel Edgerton, Noomi Rapace.
  3. Oceny – Rotten Tomatoes: 28% przy średniej ocenie 3,8/10 (widzowie: 87% przy 4,3/5); Metacritic: 29 punktów (widzowie: 7,4/10).

Netflix ujawnił też, że Bright osiągnął w pierwszym tygodniu od premiery najwyższą oglądalność spośród wszystkich filmów wyprodukowanych przez platformę i jest jedną z najlepiej przyjętych oryginalnych produkcji Netfliksa w historii. Kosztujący 90 mln dolarów obraz zajął pierwsze miejsca na listach popularności we wszystkich krajach, w których dostępna jest usługa, i może przy tym pochwalić się wyższą oglądalnością na rynkach zagranicznych, aniżeli w Stanach Zjednoczonych. Przypominamy, że według grupy analitycznej Nielsen Media Research w ciągu pierwszych trzech dni Bright obejrzało 11 mln Amerykanów (dane nieoficjalne). Ogłoszeniu towarzyszy zabawne wideo opublikowane na Twitterze, w którym „przybliżono” proces rekrutacji kandydatów do roli orków.

Bright jest reprezentantem gatunku urban fantasy. Akcja filmu rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której koegzystują ze sobą ludzie oraz stworzenia z baśni i mitów. Will Smith wciela się w rolę policjanta, który razem z będącym orkiem partnerem (w tej roli Joel Edgerton) przypadkowo wplątuje się w ciąg wydarzeń mogących zagrozić przyszłości świata.

  1. Bright na Netfliksie
filmy i serialeWill Smith Bright Netflix