filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 lutego 2024, 16:13

autor: Pamela Jakiel

Netflix chce zdetronizować Yellowstone nowym mrocznym westernem. Serial Kevina Costnera ma konkurencję?

Serial Yellowstone z Kevinem Costnerem sprawił, że widzowie znów docenili westerny. Netflix postanowił więc stworzyć mroczną odpowiedź na hit platformy SkyShowtime.

Źródło fot. Yellowstone, Taylor Sheridan, Paramount Network Television Productions, 2018
i

Yellowstone z Kevinem Costnerem to prawdziwy hit platformy SkyShowtime, a popularność serialu nie umknęła uwadze Netfliksa. Nie dość, że gigant streamingu postanowił kupić dwa sezony neo-westernu i udostępnić je swoim subskrybentom, to jeszcze zapragnął nakręcić konkurencyjną produkcję dla świetnie ocenianej serii Taylora Sheridana. O czym mowa? O American Primeval, który ma trafić do serwisu jeszcze w 2024 roku.

Sześcioodcinkowy miniserial ukaże narodziny amerykańskiego Zachodu. Opowie historię osadników, którzy wyruszają w pełną niebezpieczeństwo podróż przez nieznane tereny. Fabuła poruszy tematy, nad którymi pochyliło się Yellowstone i jego prequele, 1883 i 1923. Zgodnie z zapowiedzią Netfliksa, widzowie zobaczą zderzenie kultur oraz religii i będą świadkami walk o dominację nad terenami. Produkcja opowie o poświeceniu, na które muszą gotowi być pionierzy chcący zapanować nad dziką ziemią.

Protagonistą American Primeval ma być Isaac – mężczyzna usiłujący przezwyciężyć własne demony. W galerii postaci walczących o lepszą przyszłość znaleźli się także mormoni oraz łowcy nagród. Sądząc po fragmentach, jakie Netflix zaprezentował w zapowiedzi seriali na 2024 rok, nowa produkcja wydaje się być mroczniejszą odpowiedzią na Yellowstone.

Netfliksowi udało się skompletować naprawdę ciekawą obsadę. W serialu zobaczymy Taylora Kitscha, Betty Gilpin, Dane'a DeHaana, Jaia Courtneya, Dominica Bogarta, Jeremy’ego Gauna a także Shea Whighama. Produkcji dobrze wróży to, jacy twórcy zostali zaangażowani do projektu. Reżyserem jest Peter Berg, który stał za sterami filmu Hancock, a za fabułę odpowiada Mark L. Smith, scenarzysta Zjawy.

Dokładna data premiery American Primeval nie jest jeszcze znana. Serial ma pojawić się na platformie w 2024 roku. Jak uważacie, czy Netfliksowi uda się zagrozić westernowemu uniwersum Taylora Sheridana?

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej