Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2016, 11:20

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Dynasty Warriors 9 - gra zaoferuje otwarty świat obejmujący całe Chiny

Firma Koei Tecmo zapowiedziała grę akcji Dynasty Warriors 9. W porównaniu z poprzednimi odsłonami cyklu zaoferuje ona sporo nowości, z których najważniejszą będzie otwarty świat, odtwarzający całe antyczne Chiny.

Wczoraj w Tokio ruszyła tegoroczna edycja imprezy Jump Festa, podczas której prezentowane są nowe seriale animowane, komiksy, a także gry. Lokalne studia tradycyjnie wykorzystują to wydarzenie do ujawnienie swoich kolejnych projektów. Tym razem jednym z tych zespołów była firma Koei Tecmo, która zapowiedziała Dynasty Warriors 9, czyli nową odsłonę popularnego cyklu, słynącego ze zręcznościowych bitew z setkami wrogów.

Udostępnione przez autorów informacje są skromne, ale bardzo ciekawe. W przyszłym roku seria obchodzić bowiem będzie swoje piętnaste urodziny i twórcy chcą uczcić tę okazję poprzez zaoferowanie gry, która mocno posunie naprzód formułę cyklu.

Przede wszystkim, zamiast małych zamkniętych poziomów dostaniemy tym razem wielki otwarty świat. Autorzy zamierzają odtworzyć w nim całe antyczne Chiny, zapełniając mapę historycznymi miastami i pozwalając graczom na w pełni swobodną eksplorację tych terytoriów. Deweloperzy obiecują również znacznie większą różnorodność terenów. Oprócz znanych z poprzednich odsłon płaskich pól bitewnych dostaniemy również okazję do walki w otoczeniach z dużymi różnicami wysokości poszczególnych fragmentów, co ma mocno urozmaicić potyczki.

Nadchodzi Dynasty Warriors 9 - gra zaoferuje otwarty świat obejmujący całe Chiny - ilustracja #1

Wśród grywalnych postaci w Dynasty Warriors 9 znajdzie się cała, licząca 83 osoby, obsada z Dynasty Warriors 8: Empires. Do tego dojdzie sporo dodatkowych bohaterów, którzy nie pojawili się wcześniej w tej serii. Część z nich będzie kompletnymi debiutantami jeśli chodzi o gry studia Koei Tecmo, podczas gdy inni (np. generał Żółtych Turbanów Zhou Cang) pojawili się już w innych produkcjach firmy. Ponadto spore zmiany mają zajść w systemie sterowania.

Na razie nie opublikowany żadnych screenów czy fragmentów rozgrywki. Nie podano również platform sprzętowych, na które trafi gra. Wydanie na PlayStation 4 wydaje się jednak pewne, a Koei Tecmo ostatnio coraz mocniej inwestuje w produkcje pecetowe, więc edycja komputerowa również nie jest wykluczona.

  1. Oficjalna strona gry