Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 stycznia 2018, 14:55

autor: Jiker

Mute - nowy film reżysera Warcrafta zadebiutuje w lutym

W lutym w ofercie platformy Netflix zadebiutuje najnowszy film Duncana Jonesa - reżysera wielokrotnie nagradzanego Moon, Kodu nieśmiertelności oraz kinowej adaptacji cyklu Warcraft.

Od premiery Mute – najnowszego filmu Duncana Jonesa, reżysera znanego z nagradzanego Moon oraz budzącej mieszane uczucia kinowej adaptacji Warcrafta – dzieli nas kilkadziesiąt dni. Z informacji udostępnionych przez twórcę na twitterowym koncie wynika, że obraz zadebiutuje na platformie Netflix w przyszłym miesiącu.

Czy Mute będzie wizualną ucztą na miarę Blade Runnera 2049? - Mute w reżyserii Duncana Jonesa zadebiutuje w lutym - wiadomość - 2018-01-12
Czy Mute będzie wizualną ucztą na miarę Blade Runnera 2049?

Na nowe wieści o Mute (polski tytuł: Bez słowa) czekaliśmy blisko rok. Na szczęście Jones zdołał doprowadzić proces produkcji filmu do końca, co nie było takie oczywiste, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, że pierwsze przymiarki do niego poczynił kilkanaście lat temu.

Mute w reżyserii Duncana Jonesa zadebiutuje w lutym - ilustracja #2

Filmy Duncana Jonesa:

  • Moon (2009) – obsada: Sam Rockwell; przychód: ok. 10 mln dolarów
  • Kod nieśmiertelności (2011) – obsada: Jake Gyllenhaal, Vera Farmiga; przychód: 147 mln dol.
  • Warcraft: Początek (2016) – obsada: Ben Foster, Paula Patton; przychód: 433 mln dol.

Mute jest reprezentantem gatunku science fiction i bywa określany jako hołd złożony oryginalnemu Blade Runnerowi. Jednocześnie jest to duchowy następca Moon, z którym został w istotny sposób połączony (cameo zalicza w nim Sam Rockwell, grający głównego bohatera Moon). W obrazie występują Alexander Skarsgard, Paul Rudd oraz Justin Theroux, a za oprawę muzyczną odpowiada Clint Mansell, autor soundtracku z Moon (w dorobku również ścieżka dźwiękowa Requiem dla snu, Zapaśnika, Dooma, Czarnego łabędzia i Ghost in the Shell).

W oficjalnym streszczeniu filmu czytamy:

Leo to barman mieszkający w tętniącym życiem Berlinie. Z powodu wypadku z dzieciństwa utracił zdolność mówienia, a jedyną dobrą rzeczą w jego życiu jest jego piękna dziewczyna Naadirah. Kiedy kobieta znika bez śladu, Leo rozpoczyna poszukiwania, które prowadzą go głęboko w obskurne podbrzusze miasta. Jedyny trop prowadzi go do duetu mądrych, dowcipkujących chirurgów amerykańskich.