Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2023, 12:15

autor: Maciej Gaffke

Mortal Kombat 1 na Nintendo Switch momentami wręcz przeraża

Najnowsza odsłona Mortal Kombat zadebiutuje jutro na różnych platformach. Jednak to na Nintendo Switch będzie prezentowała się ona najsłabiej - wojownicy czasami będą mieli mocno zniekształcone twarze.

Źródło fot. ElAnalistaDeBits / YouTube
i

Już jutro Mortal Kombat 1 trafi oficjalnie do sprzedaży. Grą będą mogli cieszyć się m.in. posiadacze Nintendo Switch. Warto zauważyć, że jakość produkcji na tym urządzeniu ogólnie rzecz biorąc jest w porządku, ale momentami jednak pozostawia sporo do życzenia – udowadniają to świeże screenshoty i filmy.

„Dziwny” Johnny Cage

Gracze, którzy kupili wersję premium Mortal Kombat 1, rozpoczęli kilka dni temu rozgrywkę. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze materiały z gry – pokazują one m.in. różnice w grafice na poszczególnych platformach.

W serwisie X można zobaczyć, jak wypada Mortal Kombat 1 w wersji na PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Cóż, wersja z hybrydowej platformy prezentuje się momentami dość... osobliwie, delikatnie mówiąc.

Na powyższych zrzutach ekranu ze Switcha Johnny Cage ma bardzo zdziwioną twarz – niestety wynika to m.in. z niewystarczającej mocy urządzenia, które nie dorównuje technicznie PlayStation 5 czy Xboksom Series X/S. W rezultacie deweloperzy musieli pójść na pewne kompromisy, aby dostarczyć swój tytuł także na ten sprzęt.

Przypomnijmy, że za standardową wersję Mortal Kombat 1 na Nintendo Switch należy zapłacić 299 zł. W przypadku PC jest to 319 zł, a na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S – 339 zł.

Warto zaznaczyć, że bijatyka zebrała już wiele pozytywnych recenzji – sporo redakcji przyznało grze od NetherRealm Studios bardzo wysokie noty.

Nintendo Switch 2 poprawi sytuację?

Od jakiegoś czasu dyskutuje się o następcy Switcha, który być może pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Według przecieków to urządzenie ma gwarantować znacznie lepsze osiągi, a to z pewnością mogłoby polepszyć stan wydawanych gier.

Na razie nie wiemy, kiedy Nintendo oficjalnie przedstawi „drugiego” Switcha. Pozostaje nam czekać na oficjalne informacje w tej sprawie.