Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2020, 11:55

autor: Adrian Werner

Morrowind Rebirth z wersją 5.3, a w niej ulepszenia lokacji

Grupa Rebirth Team wypuściła wersję 5.3 potężnego projektu Morrowind Rebirth, czyli jednego z najambitniejszych modów do The Elder Scrolls III: Morrowind, który ulepsza większość elementów RPG-a studia Bethesda.

Ukazała się wersja 5.3 moda Morrowind Rebirth, czyli jednej z najważniejszych modyfikacji do trzeciej odsłony popularnego cyklu RPG-ów studia Bethesda. Projekt rozwijany jest od wielu lat. Jego celem jest ogólne ulepszenie i rozbudowanie gry. Poprawia on oprawę graficzną, wprowadza masę nowych elementów, zmienia balans rozgrywki i mechanikę oraz przebudowuje praktycznie wszystkie lokacje, tak aby były gęściej zapełnione obiektami i postaciami.

Edycja 5.3 przynosi wiele ulepszeń i zmian. Twórcy poprawili masę błędów technicznych, zarówno samego moda, jak i gry. Sprzedawcy nie zaatakują nas już, jeśli ukradniemy przedmiot o minimalnej wartości. Ponadto ich sklepy stały się lepiej zaopatrzone, a zapasy powszechnych składników są co pewien czas automatycznie uzupełniane.

Twórcy ulepszyli również wiele lokacji (m.in. Suran, Ghostgate, Dagoth Ur, Seyda Neen, Fort Moonmoth, Balmora Temple oraz Sadrith Mora), zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcji. Wprowadzono także nowe przedmioty magiczne, ulepszono optymalizację oraz zaimplementowano efekty świetlne dla wszystkich źródeł ognia, w tym ognisk i świec.

Aby bawić się modem, potrzebujecie nie tylko podstawowej wersji gry, ale również wszystkich oficjalnych dodatków. Ponadto wymagane jest posiadanie projektu Morrowind Code Patch, chyba że korzystacie z OpenMW.

Morrowind Rebirth to pozycja obowiązkowa dla osób, które dzisiaj chcą się bawić w trzecią odsłonę cyklu studia Bethesda. Przez wiele lat projekt wspaniale się rozwinął i dzisiaj nie tylko gruntownie ulepsza praktycznie wszystkie elementy gry, ale również robi to w sposób, który pozostaje wierny pierwowzorowi.

  1. Morrowind Rebirth – strona oficjalna moda
  2. Morrowind Rebirth na naszym FTP
  3. Kultowy RPG, który przetarł szlaki Skyrimowi – 15. urodziny gry The Elder Scrolls III: Morrowind
  4. The Elder Scrolls III: Morrowind - recenzja gry
  5. The Elder Scrolls III: Morrowind - poradnik do gry