Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 listopada 2017, 20:00

Mobilne The Tower Assassin's Creed uświetnia 10. urodziny marki

Na rynku zadebiutowała gra The Tower Assassin's Creed, czyli mobilna zręcznościówka łącząca popularną markę firmy Ubisoft z mechanizmami The Tower studia Ketchapp.

Autorzy sprytnie przerobili swoją wcześniejszą produkcję na grę pasującą do marki Assassin’s Creed. - Mobilne The Tower Assassin's Creed uświetnia 10 urodziny marki - wiadomość - 2017-11-05
Autorzy sprytnie przerobili swoją wcześniejszą produkcję na grę pasującą do marki Assassin’s Creed.
THE TOWER ASSASSIN’S CREED W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ketchapp
  2. Wydawca: Ketchapp
  3. Gatunek: gra zręcznościowa
  4. Platforma: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Za kilka dni seria Assassin’s Creed będzie obchodziła swoje dziesiąte urodziny. Na rynek trafiła już najnowsza odsłona cyklu, czyli Assassin’s Creed Origins, ale okazuje się, że to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowała dla fanów firma Ubisoft. Wydawca nawiązał również współpracę ze studiem Ketchapp, czego rezultatem jest wypuszczona właśnie mobilna zręcznościówka The Tower Assassin's Creed.

Jak można wywnioskować z tytułu, produkcję zbudowano na fundamentach wcześniejszej gry tego zespołu, czyli wydanego w 2014 roku The Tower. Autorzy dodali po prostu elementy graficzne związane z marką Assassin's Creed oraz wprowadzili kilka istotnych nowości w mechanizmach rozgrywki.

The Tower Assassin's Creed ukazało się w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu z nich produkcja korzysta z modelu free-to-play, ale jest on zrealizowany bardzo łagodnie. W grze pojawia się wirtualna waluta, ale nie da się jej kupić za prawdziwe pieniądze i jedynym sposobem na jej zdobycie jest rozgrywka. Autorzy zarabiają na reklamach, które da się usunąć jednorazowym wydatkiem w wysokości ośmiu złotych. Innych mikropłatności nie przewidziano.

W The Tower Assassin's Creed zadaniem gracza jest budowanie wysokich wież, po których automatycznie wspina się asasyn. Gdy już dotrzemy na szczyt przejmujemy kontrolę nad bohaterem i wykonujemy skok wiary, a lecąc w dół staramy się tak manipulować spadkiem, aby zebrać jak najwięcej cennych przedmiotów.

Rozgrywka brzmi prosto i taka właśnie jest, ale zgodnie z dobrymi tradycjami mobilnymi autorzy wykorzystali te mechanizmy do opracowania całkiem różnorodnych wyzwań. Do tego zabawę napędza odblokowywanie nowej zawartości, w tym przede wszystkim dodatkowych lokacji i postaci. Obecnie w The Tower Assassin's Creed znajdziemy takich asasynów jak Altair, Evie, Bayek, Aguilar, Ezio, Aveline, Adewale czy Jacob. Kolejni zapewne dołączą do obsady w przyszłych aktualizacjach.

  1. The Tower Assassin's Creed w App Store
  2. The Tower Assassin's Creed w Google Play
  3. Oficjalna strona studia Ketchapp