futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 12 listopada 2021, 21:08

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Microsoft i Gucci łączą siły; powstaną limitowane konsole Xbox Series X

Współpraca marek modowych oraz tych związanych z gamingiem staje się coraz popularniejsza. Tym razem świat ujrzała limitowana seria nowej generacji Xboxów, o których szatę zadbał Gucci.

W SKRÓCIE:
  1. Marki Xbox i Gucci nawiązały współpracę.
  2. W jej ramach udostępnione zostaną limitowane kontrolery, konsola oraz pojemny futerał.
  3. Kolekcja ma trafić do sprzedaży 17 listopada.

Współpraca projektantów mody z branżą technologiczną to nic nowego, w końcu widzieliśmy już chociażby kolekcję Balenciaga x Fortnite. Jednak raczej mało kto spodziewał się kolaboracji Xboxa z Guccim, która została dziś oficjalnie ogłoszona. Na stronie dedykowanej temu partnerstwu możemy zobaczyć zestaw, który powstał w jego ramach. W jego skład wchodzi nie tylko konsola, ale także dwa kontrolery oraz futerał.

Tym, co odróżnia konsolę z kolekcji Gucciego od innych Xboxów Series X, jest oczywiście design. Na całej powierzchni obudowę pokryto skrótem „GG”, który symbolizuje nie tylko założyciela włoskiego domu mody, Guccio Gucciego, ale także zwrot „Good Game”. Trzeba przyznać, że takie alternatywne spojrzenie na dobrze znane logo jest ciekawym sposobem na promocję limitowanej wersji konsoli.

Microsoft i Gucci łączą siły; powstaną limitowane konsole Xbox Series X - ilustracja #1
Tego samego nie można powiedzieć o raczej odrzucającym napisie na futerale, źródło: https://www.resetera.com/threads/first-look-at-gucci-xbox-collaboration.513483/.
Microsoft i Gucci łączą siły; powstaną limitowane konsole Xbox Series X - ilustracja #2
Cały zestaw prezentuje się jednak bardzo przyjemnie, źródło: https://twitter.com/gucci/status/1459226401345843205.

Zestaw trafi do sprzedaży 17 listopada. Na oficjalnej stronie Gucci x Xbox jest podana także cena, która, jak można się spodziewać, do najniższych nie należy. Nie owijając w bawełnę limitowanego Xboxa kupimy za 10 tysięcy dolarów, czyli nieco ponad 40 tys. złotych.

Czy jest to dużo, czy też nie – nie nam to oceniać, ponieważ na pewno znajdą się fani obu marek, którzy nie przepuszczą takiej okazji. Jak na limitowaną wersję konsoli przystało, nie trafi ona również do wielu osób – będzie ich zaledwie 100 (na co wskazuje numeracja widoczna na urządzeniu).

Microsoft i Gucci łączą siły; powstaną limitowane konsole Xbox Series X - ilustracja #3
Numeracja konsoli wskazująca liczbę stworzonych egzemplarzy, źródło: https://www.gucci.com/us/en/st/capsule/xbox-gucci.
  1. Oficjalna strona Gucciego
  2. Oficjalna strona Xboxa