filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 kwietnia 2024, 15:55

autor: Pamela Jakiel

Marvel zapowiada powrót Avengersów nowym filmem Kapitan Ameryka, a zwiastun obiecuje pełen akcji thriller

Zaprezentowany na CinemaConie zwiastun filmu Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat rzucił nieco światła na powrót Avengersów. Nadchodzącą produkcję z Harrisonem Fordem i Anthonym Mackiem Kevin Feige zapowiada jako dynamiczny thriller.

Źródło fot. Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat, Julius Onah, Marvel, 2025
i

W ubiegłym tygodniu obyło się wydarzenie CinemaCon, a podczas imprezy zgromadzeni uczestnicy mieli szansę premierowo obejrzeć zapowiedzi różnych filmów. Wyświetlenia doczekał się także zwiastun nadchodzącej produkcji Marvela Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat. Trailer widowiska, na planie którego Anthony Mackie spotkał się z Harrisonem Fordem, rzucił nieco światła na kwestię, która od pewnego czasu intryguje fanów MCU.

Jak donosi ScreenRant, pełna akcji zapowiedź nowego widowiska ukazuje, jak nowy Kapitan Ameryka ratuje prezydenta Stanów Zjednoczonych, Thaddeusa Rossa, przed grupą atakujących Biały Dom złoczyńców. Zabójcy strzelają do głowy państwa, a Sam z tarczą Kapitana Ameryki ochrania Thunderbolta i sam unika kul. Zwiastun jest wypełniony akcją i walkami, a podczas wydarzenia Kevin Feige określił nadchodzący film jako dynamiczny thriller inspirowany kinem lat 70.

Najwięcej emocji wzbudza jednak to, że Marvel w pokazanym na CinemaConie zwiastunie zapowiada powrót słynnej grupy bohaterów. Trailer rozpoczyna się bowiem sceną, w której w Gabinecie Owalnym Thunderbolt spotyka się z Samem Wilsonem. Prezydent prosi Kapitana Amerykę o pomoc w odbudowie Avengersów.

Wszystko wskazuje więc na to, że Sam Wilson zajmie się rekrutacją członków zespołu. Nadchodzący Kapitan Ameryka ma ogrywać kluczową rolę w tworzeniu nowej historii Avengersów, którą zaprezentuje nam Avengers 5. Niewykluczone, że do grupy powrócą aktorzy, którzy nie potwierdzili odejścia z Marvela, np. Chris Hensworth (Thor), Mark Ruffalo (Hulk) czy Jeremy Renner (Hawkeye).

Przypomnijmy, że akacja widowiska Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat rozgrywa się po wydarzeniach znanych z serialu Disneya Falcon i Zimowy Żołnierz. W obsadzie, oprócz wspomnianych Forda i Mackiego, znaleźli się także Tim Blake Nelson, Shira Haas i Liv Tyler.

Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat trafi do kin 14 lutego 2025 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej