Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 marca 2013, 23:32

autor: Jiker

Magicka: Wizards of the Square Tablet na tablety debiutuje w App Store i Google Play

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników gatunku hack’n’slash. Zgodnie z zapowiedziami, w ofercie App Store zagościła specjalna odsłona marki Magicka. Produkcja o tytule Magicka: Wizards of the Square Tablet powstała z myślą o... tabletach – w tym wypadku mogą w nią zagrać posiadacze iPada (premiera edycji na Androida wkrótce). Cena gry została ustalona na poziomie 1,79 euro, czyli około 7,50 zł.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników gatunku hack’n’slash. Zgodnie z zapowiedziami, w ofertach App Store i Google Play zagościła specjalna odsłona marki Magicka. Produkcja o tytule Magicka: Wizards of the Square Tablet powstała z myślą o... tabletach (rekomendowany co najmniej iPad 2 oraz tablety androidowe z układem Tegra 2 i lepszym). Cena gry została ustalona na poziomie 1,79 euro, czyli 7,50 zł (iOS) oraz ok. 6,50 zł (Android).

Wizards of the Square Tablet nie jest konwersją oryginalnej Magicki, wydanej na PC w 2011 roku. To zupełnie nowa odsłona marki – z własnym wątkiem fabularnym i charakterystycznymi cechami. Do tych ostatnich zaliczyć trzeba dwuwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w kreskówkowym stylu. Kampanię solową uzupełnia opowieść przeznaczona do rozgrywek wieloosobowych. Tryb kooperacji pozwala toczyć jednoczesną zabawę czterech osobom (możliwy cross-play między posiadaczami tabletów z Androidem a właścicielami iPada).

W Wizards of the Square Tablet pierwsze skrzypce ponownie gra charakterystyczny system magii, opierający się na łączeniu różnych elementów i wynajdywaniu w ten sposób coraz to potężniejszych kombinacji czarów. W grze nie zabrakło również humoru, który w dużej mierze przyczynił się do sukcesu pecetowej Magicki. Magicka: Wizards of the Square Tablet opracowało studio Ludosity. Wydawcą jest firma Paradox Interactive. Przypominamy, że za oryginał na PC, który rozszedł się w nakładzie blisko 2 milionów kopii, odpowiadał szwedzki niezależny zespół deweloperski Arrowhead Game Studios.