Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 marca 2018, 14:50

autor: Jiker

Legion ze zwiastunem sezonu drugiego; Luke Cage z datą premiery

Fani ciepło przyjętych seriali Marvela - Legionu emitowanego na kanale FX oraz netfliksowego Luke'a Cage'a - mają powody do radości. Pierwsza z produkcji doczekała się zwiastuna sezonu drugiego, a druga daty premiery nowych odcinków.

W sieci zadebiutował oficjalny zwiastun drugiego sezonu Legionu, będącego jednym z najciekawszych seriali telewizyjnych w dorobku Marvela. Poznaliśmy również termin premiery kontynuacji netfliksowej produkcji Luke Cage. Druga seria przygód superbohatera o niezniszczalnej skórze zadebiutuje na popularnej platformie VOD 22 czerwca.

Czy drugi sezon Legionu dorówna pierwszemu? - Legion ze zwiastunem sezonu drugiego; Luke Cage z datą premiery - wiadomość - 2018-03-07
Czy drugi sezon Legionu dorówna pierwszemu?

Jak przyjęto Legion i Luke’a Cage’a?

  1. Legion – RT: 90% / Metacritic: 82 punkty
  2. Luke Cage – RT: 93% / Metacritic: 79 punktów

Legion to serial powiązany fabularnie z kinową serią o X-Menach. Centralną postacią jest David Haller, który większość swojego nastoletniego życia spędził w szpitalach psychiatrycznych z podejrzeniem schizofrenii. Jego życie zmieniło się z chwilą, gdy jeden z pacjentów uświadomił mu, że prześladujące go głosy i wizje są prawdziwe. Pierwszy sezon był chwalony za świetne aktorstwo (brawurowa kreacja Dana Stevensa), warstwę wizualną, oraz nieliniową, iście nieprawdopodobną narrację. Seria druga zadebiutuje na kanałach Foxa 3 kwietnia.

Z kolei Luke Cage, który wspólnie z Jessiką Jones, Daredevilem i Iron Fistem współtworzy tzw. The Defenders, to bardziej konwencjonalna marvelowska opowieść, ale i ona przypadła do gustu fanom. W sezonie drugim, po odzyskaniu dobrego imienia i zdobyciu należnego szacunku tytułowy superbohater zmierzy się z zupełnie nowym wrogiem. Również w tym przypadku uzyskaliśmy wgląd w materiał filmowy, aczkolwiek jest nim tylko niespełna 30-sekundowy teaser, nakręcony z okazji ujawnienia daty debiutu drugiej serii.

  1. Luke Cage na Netflix.com
  2. Legion na FXNow