Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2013, 15:05

autor: Tomasz "Sting" Chmielik

League of Legends – zmiany wprowadzone w patchu 3.10a

Przygotowując się do finałów światowych, studio Riot Games postanowiło poprawić balans kilku bohaterów. Jakie zmiany wprowadzono?

League of Legends – zmiany wprowadzone w patchu 3.10a - ilustracja #1

Finały światowe zbliżają się dużymi krokami. Przygotowując się do nich, studio Riot Games postanowiło poprawić balans kilku bohaterów oraz rozbić zmiany na kilka mniejszych aktualizacji, aby nie zaburzyć w ten sposób stabilności gry. Wraz z łatką 3.10a pojawił się również Lucian Kleryk Broni, o którym pisaliśmy już w jednym z wcześniejszych newsów.

Zmiany spotkały m.in. LeBlanc, której zwiększono podstawową regenerację zdrowia oraz obrażenia od ataku na poziom. Od dawna wiadomo, że bohaterka ta jest bardzo podatna na zranienie, przez co granie nią na środku jest skomplikowane i wymaga dużego doświadczenia. Po patchu 3.9 stało się to jeszcze trudniejsze, jednak nowe zmiany mają sprawić, że będzie nieco łatwiej.

Płatna skórka Luciana przedstawia się dość cyberpunkowo. - League of Legends – zmiany wprowadzone w patchu 3.10a - wiadomość - 2013-08-22
Płatna skórka Luciana przedstawia się dość cyberpunkowo.

Nikogo nie zdziwi zapewne informacja o osłabieniu Mastera Yi, który po ostatnich zmianach stał się zbyt potężny. Chodzi tutaj przede wszystkim o bierną zdolność Nieśmiertelnego, która pozwalała na wyprowadzenie kilku Ciosów Alfa bez konieczności wystawiania się na kontrataki. Teraz Nieśmiertelny skróci czas odnowienia podstawowych umiejętności Mastera Yi o 70% przy zabiciu lub asyście, a nie o 18 lub 9 sekund, jak to było dotychczas.

Osłabiono także Shena i Twitcha. Umiejętność ostateczną tego pierwszego będzie można teraz przerwać unieruchomieniem, co znacznie ograniczy jego dotychczasową przydatność podczas walk drużynowych. Podobnie jak i osłabienie Tarczy Finty. Natomiast Twitch będzie zadawał znacznie mniej obrażeń za pomocą Zaognienia na dwóch pierwszych poziomach tej umiejętności. Może to oznaczać, że granie nim nie będzie miało większego sensu, ponieważ odebrano mu w ten sposób jedyną broń, która równoważyła jego niską wytrzymałość.

Czy wraz z nowymi zmianami LeBlanc stanie się bardziej popularna? - League of Legends – zmiany wprowadzone w patchu 3.10a - wiadomość - 2013-08-22
Czy wraz z nowymi zmianami LeBlanc stanie się bardziej popularna?

W przypadku przedmiotów, Pożeracz i Moc Trójcy straciły bierną umiejętność Oblodzenie, w zamian otrzymały zaś nową, Szał, która zapewnia krótkotrwałe zwiększenie prędkości ruchu po zabiciu potwora lub bohatera. Podrożało również Oblicze Ducha - koszt całkowity wynosi teraz 2750 sztuk złota.

Zainteresowanych pełną listą zmian zawartych w patchu 3.10a zapraszam do kliknięcia w link znajdujący się poniżej.