Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 sierpnia 2021, 13:25

autor: Karol Laska

Showrunnerka Wiedźmina opowiada o pierwszych odcinkach 2. sezonu

Lauren Schmidt Hissrich, showrunnerka Wiedźmina Netfliksa, opowiedziała, czego spodziewać się po pierwszych odcinkach drugiego sezonu serialu. Twórczyni zdradziła, na jakim dziele Sapkowskiego będzie bazować ich fabuła.

Netflix opublikował krótki materiał wideo z udziałem showrunnerki Wiedźmina, Lauren Schmidt Hissrich. Twórczyni serialu opowiedziała, czego powinniśmy spodziewać się po pierwszych odcinkach drugiego sezonu (a szczególnie jego pilocie). Wyznała też w końcu, na jakiej książce Sapkowskiego będzie bazowała fabuła:

To był najgorszy rodzaj sekretu do dochowania, ale w końcu mogę powiedzieć, że adaptujemy Ziarno prawdy na otwarcie drugiego sezonu Wiedźmina. Po pierwszym sezonie pomyślałam, że nasza szansa na zekranizowanie paru pomniejszych opowiadań już przepadła. Na szczęście udało nam się dostosować pod nie główną fabułę i wciągnąć w nią Ciri. To historia ojca i córki spotykających się w miejscu, które nie jest dla nich bezpieczne. I, oczywiście, ważną rolę w tej układance pełni Nivellen odgrywany przez niezrównanego Kristofera Hivju. Bliżej poznamy zarówno jego postać i przeszłość, jak i Geralta. To naprawdę idealny początek drugiego sezonu, ponieważ dotyczy rodziny. Chodzi o sekrety, które czasem trzymamy dla siebie oraz o potwory, jakimi czasami jesteśmy.

Nadal więc trzymamy się ekranizacji krótkich opowieści Sapkowskiego, na których w dużej mierze bazował sezon pierwszy. Hissrich widocznie bardzo zależy na tym, aby koniec końców w serialu pojawiło się jak najwięcej książkowego materiału, co jest raczej dobrą wiadomością.

Cieszy również fakt, że ważną rolę w serialu odegra Kristofer Hihju jako Nivellen. To niezwykle utalentowany aktor, którego jak dotąd mogliście kojarzyć głównie z Gry o tron, gdzie wcielił się w Tormunda – rudobrodego dzikusa zza drugiej strony Muru.

Przypominamy, że drugi sezon Wiedźmina zadebiutuje 17 grudnia 2021 roku na Netfliksie. W rolach głównych zobaczymy Henry’ego Cavilla, Anyę Chalotrę i Freyę Allan. Za produkcję dzieła odpowiada jeden z naszych rodaków, Tomasz Bagiński.

  1. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin – czy Netflix dał radę?
  2. Wiedźmin – strona serialu w serwisie Netflix