LastPass po raz drugi w tym roku padł ofiarą ataku hakerskiego. Tym razem wykradziono dane użytkowników z chmury. Zdarzenie to jest powiązane z wcześniejszym, sierpniowym atakiem.
Tech
Kamil Sulej
2 grudnia 2022
Czytaj Więcej
To dosć wazne dla takiej wiadomości. Hasła nie wyciekły, bo sam LastPass nie ma jak ich rozszyfrować. To co atakujący dostał to tylko maile i adresy - co prawda to już bardzo dużo. Ale hasła są bezpieczne.
Oh no ... anyway, mam menedżera haseł w postaci kartki papieru z hasłami, mailami i stronami/aplikacjami, schowanej głęboko w szufladzie biurka :D.
Najlepszy menadżer. Używam od lat i polecam. Jeszcze nie miałem próby włamania do bazy danych i chwalę sobie zabezpieczenia tego menadżera. Jako minus wymieniłbym tylko dość problematyczną czcionkę - czasem trudno rozszyfrować (co może być plusem) i niezbyt duży wybór tychże (wszystkie wychodzą w sumie podobnie).
Ja za to mam w głowie wszystkie. I zmieniam je od czasu do czasu. Zawsze mialem pamięć do haseł i cyfr. Jednak jako, że glowa już nie młoda a i łatwo o uszkodzenia fizyczne, muszę się w końcu zabrać za zrobienie kopii zapasowej na papierze z adnotacją "w razie w".
Przy modelu zagrożeń typowego użytkownika kartka w szufladzie to i tak lepszy pomysł, niż magiczna "chmura".