Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2024, 20:23

Kontynuacja wysoko ocenianej strategii porzuci kosmos na rzecz imitacji Karaibów. Nadpływa SteamWorld Heist 2

Podczas pokazu gier niezależnych zapowiedziano SteamWorld Heist 2. Kontynuacja uznanej strategii zadebiutuje latem tego roku.

Źródło fot. Image & Form Games.
i

Dzisiejszy Indie World Showcase przyniósł zapowiedź sequela SteamWorld Heist, której towarzyszył klimatyczny zwiastun (poniżej). Kontynuacja cenionej taktycznej strategii turowej z 2016 roku autorstwa szwedzkiego studia Image and Form zadebiutuje 8 sierpnia tego roku i przeniesie akcję z kosmosu na archipelag przypominający Karaiby.

SteamWorld Heist II opowie historię kapitana Leewaya i jego załogi robo-piratów. Znajdują się oni na tropie śmiertelnego niebezpieczeństwa czającego się w wodzie, które przyśpiesza korozję „metalowych kończyn i mechanicznych serc”

Podobnie jak w pierwszej części, w SteamWorld Heist II podejmiemy się licznych potyczek, w których kluczowe będzie wykorzystywanie rykoszetujących pocisków, pozbawiających życia oponentów czających się za osłonami. Twórcy obiecują, że w grze znajdziemy ponad 150 broni, a sama produkcja zapewni ponad 35 godzin zabawy.

Jak na pirackie klimaty przystało, w SteamWorld Heist II, oprócz starć na powierzchni i w różnorodnych wnętrzach, boje stoczymy również na pełnym morzu. Ponadto tytuł zapewni wielki, „ręcznie” stworzony świat, jak i wiele opcji personalizacji – od załogi po statek.

Nadchodząca produkcja od szwedzkiego studia Image and Form ukaże się na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S PlayStation 4, Xbox One oraz Switchu.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej