Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2020, 10:10

autor: AlexB

Kolejne pokazy i imprezy branżowe przesunięte

Ze względu na panującą obecnie sytuację w USA kolejne imprezy związane z branżą gier są przenoszone. Redakcje PC Gamer i GamesRadar+ zdecydowały się na przesunięcie swoich wydarzeń z 6 na 13 czerwca. Z kolei IGN opóźnił start inicjatywy Summer of Gaming 2020 do 8 czerwca.

PRZESUNIĘTE IMPREZY
  1. PC Gaming Show – z 6 na 13 czerwca
  2. Future Games Show – z 6 na 13 czerwca
  3. IGN Summer of Gaming – start z 4 na 8 czerwca

Festiwal przesuwania internetowych konferencji związanych z branżą elektronicznej rozrywki trwa. Ze względu na panującą obecnie sytuację w USA swoje prezentacje zdecydowały się już przenieść Sony i CD Projekt RED, lecz jak się okazało, to dopiero początek. Na stronie internetowej magazynu PC Gamer pojawiła się informacja, że impreza PC Gaming Show nie odbędzie się zgodnie z planem, czyli w najbliższą sobotę, lecz 13 czerwca. Na ten sam dzień swoje wydarzenie, Future Games Show, zdecydował się także przełożyć serwis GamesRadar+. Organizatorzy nie podali dokładnych godzin rozpoczęcia obu konferencji, zatem możemy wstępnie założyć, że nie ulegną zmianie. PC Gaming Show powinno zatem wystartować o 21:00 czasu polskiego, a Future Games Show o 23:30.

Kolejne pokazy i imprezy branżowe przesunięte - ilustracja #1
PC Gaming Show odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu.

Nieco wcześniej o przesunięciu startu inicjatywy Summer of Gaming 2020 poinformował serwis IGN. Wbrew pierwotnym założeniom nie rozpocznie się ona dzisiaj, a 8 czerwca, czyli w najbliższy poniedziałek.

Oznacza to, że w najbliższy weekend odbędą się jedynie konferencje wchodzące w skład festiwalu Guerrilla Collective. Jak na razie nie ma żadnych wiadomości na temat tego, by wydarzenie to zostało przesunięte. Jeśli takowe się pojawią, poinformujemy Was o tym.

  1. Oficjalna strona imprezy PC Gaming Show
  2. Zapowiedź Future Games Show w serwisie GamesRadar+
  3. Oficjalna strona internetowa serwisu IGN