Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 kwietnia 2018, 22:19

autor: Czarny Wilk

Kolejna książka osadzona w świecie znanym z Gry o tron ukaże się w tym roku

Twórca Gry o tron zapowiedział wydanie w tym roku kolejnej książki osadzonej w świecie znanym z Pieśni lodu i ognia. Niestety, nie będzie to długo wyczekiwany kolejny tom sagi, a kronika przedstawiająca czasy długo przed narodzinami Jona Snowa i Daenerys Targaryen.

George R.R. Martin, twórca Pieśni lodu i ognia, sagi fantasy, na podstawie której oparto bestsellerowy serial fantasy HBO Gra o tron, zapowiedział wydanie jeszcze w tym roku swojej kolejnej książki. Niestety, choć jej akcja rozegra się w świecie Westeros, nie będą to Wichry zimy, długo wyczekiwana kontynuacja opublikowanego sześć lat temu Tańca ze smokami. Zamiast nich otrzymamy Ogień i krew, historię rodu Targaryen.

Książka poszerzy naszą wiedzę o uniwersum, ale nie zbliży nas do finałowej bitwy z Białymi Wędrowcami. - Kolejna książka osadzona w świecie znanym z Gry o Tron ukaże się w tym roku - wiadomość - 2018-04-25
Książka poszerzy naszą wiedzę o uniwersum, ale nie zbliży nas do finałowej bitwy z Białymi Wędrowcami.

Jak zaznacza Martin, nie będzie to tradycyjna powieść, a raczej kronika, przedstawiająca historię smoczego rodu od króla Aegona I do Aegona III. Jej akcja osadzona zostanie trzy wieki przed wydarzeniami przedstawionymi w Grze o tron, w czasach, gdy „smoki rządziły jeszcze Westeros”.

Angielskojęzyczne wydanie książki liczyć będzie 989 stron oraz 75 czarno-białych ilustracji i trafi na sklepowe półki 20 listopada 2018 roku. Na polską edycję nie powinniśmy czekać dużo dłużej – ma ona zadebiutować jeszcze w tym roku.

Co ciekawe, Ogień i krew nie będzie zamkniętą historią, a jedynie pierwszym z zaplanowanych dwóch tomów. Jej kontynuacji nie ma się co spodziewać zbyt wcześnie, gdyż Martin zamierza w międzyczasie zająć się innymi projektami. Miejmy nadzieję, że wśród nich znajdą się również Wichry zimy.

Kolejna książka osadzona w świecie znanym z Gry o Tron ukaże się w tym roku - ilustracja #2

  1. Oficjalna strona George’a R.R. Martina
  2. Gra o tron w HBO GO