Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 13:16

autor: Adrian Werner

Knockout City - EA zapowiedziało grę w stylu zbijaka

Firma Electronic Arts i zespół Velan Studios zapowiedziały Knockout City, czyli multiplayerową grę akcji zainspirowaną zbijakiem.

W trakcie prezentacji Nintendo Direct firma Electronic Arts zapowiedziała Knockout City, czyli sieciową grę akcji, która połączy elementy produkcji sportowych i strzelanek, oferując nietypową wariację na temat popularnego zbijaka.

Premiera odbędzie się 21 maja tego roku. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Wydanie PC dostępne będzie zarówno w serwisie Origin, jak i na Steamie. W Knockout City zagrają również posiadacze PS5 i Xboksa Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności. Tytuł zaoferuje opcję cross-platform, pozwalającą na wspólną zabawę posiadaczom różnych platform sprzętowych.

Knockout City powstaje w studiu Velan, które wcześniej opracowało Mario Kart Live: Home Circuit.

Podczas zabawy gracze mają biegać po miejskich poziomach i próbować trafić w rywali piłkami. Te będzie można przechwycić na mapie oraz podawać do kompanów z drużyny. Co ciekawe, każda postać ma być w stanie zwinąć się w kłębek i w ten sposób również posłużyć za piłkę.

W trakcie zabawy wykorzystamy wiele rodzajów piłek o różnych właściwościach. Bohaterowie będą także mogli wzmacniać je za pomocą zdolności specjalnych. Gra pozwoli na zabawę w dwóch trybach drużynowych (trzech na trzech oraz 4 vs. 4) oraz w przypominającym deathmatch wariancie wszyscy przeciw wszystkim.

Knockout City ma zaoferować spory wybór map, a każda posiadać ma unikalne warunki wpływające na przebieg meczów. Zabawę uprzyjemnić ma także rozbudowany system tworzenia postaci, pozwalający na dużą swobodę przy kreowaniu wyglądu bohatera, jego wyposażenia, a nawet animacji.

 1. Oficjalna strona Knockout City

Na koniec warto wspomnieć, że w serwisie Steam pojawiła się już karta Knockout City, dzięki czemu poznaliśmy wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry.

Knockout City – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i3 6300 Dual Core 3.8 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB
 4. Wersja DirectX: 12
 5. Miejsce na dysku: 15 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Knockout City – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5-6600 Quad Core 3.3 GHz
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 970 4 GB
 4. Wersja DirectX: 12
 5. Miejsce na dysku: 15 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit