Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 października 2020, 09:39

autor: Adrian Werner

Kingdom Come: Deliverance otrzyma aktorską ekranizację

Zapowiedziano aktorską adaptację historycznego RPG-a Kingdom Come: Deliverance. Za projekt odpowiada firma, która zajmuje się również ekranizacją serii Yakuza.

Gra RPG Kingdom Come: Deliverance otrzyma aktorską adaptację. Na razie nie zdecydowano się jednak, czy będzie to film, czy serial. Za realizację projektu odpowiada firma Wild Sheep Content, założona na początku tego roku przez Erika Barmacka. Wcześniej pracował on w serwisie Netflix, gdzie był odpowiedzialny za produkcje nieanglojęzyczne. Dzięki jego działaniom tego typu pozycje stały się kluczowym elementem oferty streamingowego giganta.

W projekt ma być mocno zaangażowane czeskie studio Warhorse, czyli twórcy gry. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi scenarzystami i reżyserami. Wczesny etap prac nad adaptacją oznacza, że raczej nieprędko trafi ona na ekrany.

Warto dodać, że nie jest to pierwszy projekt tego typu, w który zaangażowany jest Erik Barmack. Kilka tygodni temu Wild Sheep Content ogłosiło nawiązanie współpracy z firmą Sega, której owocem ma być opracowanie aktorskiej adaptacji serii Yakuza.

Barmack tłumaczy, że świat jest pełen ciekawych marek, które nie pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i najwyższy czas zacząć z nich korzystać. Według niego takie pozycje, jak Kingdom Come: Deliverance, Yakuza czy Wiedźmin, oferują styl unikalny dla krajów, w których się narodziły, ale jednocześnie są atrakcyjne dla globalnego odbiorcy.

Przypomnijmy, że Kingdom Come: Deliverance ukazało się 13 lutego 2018 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem serwisów branżowych. Wydanie pecetowe posiada obecnie średnią ocen na poziomie 76% według serwisu Metacritic. Z tym konsensusem zgodził się nasz redaktor, który wystawił grze notę 7.5. Gra okazała się sporym przebojem kasowym, sprzedając się w 3 mln egzemplarzy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
  3. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance - między Gothikiem a Wiedźminem
  4. Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry