Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 października 2013, 12:52

autor: Olek

Kevin Tancharoen nie wyreżyseruje nowego filmu Mortal Kombat

Kevin Tancharoen, twórca krótkometrażowego filmu Mortal Kombat: Rebirth oraz internetowego serialu Mortal Kombat: Legacy poinformował za pośrednictwem Twittera, że zamierza zająć się innymi projektami. Nie będzie więc miał nic wspólnego z zapowiadanym na przyszły rok pełnometrażowym filmem.

Wygląda na to, że filmowy remake Mortal Kombat niewiele będzie miał wspólnego z projektem Mortal Kombat: Rebirth. - Kevin Tancharoen nie wyreżyseruje nowego filmu Mortal Kombat - wiadomość - 2013-10-27
Wygląda na to, że filmowy remake Mortal Kombat niewiele będzie miał wspólnego z projektem Mortal Kombat: Rebirth.

Niemal dokładnie przed rokiem wytwórnia Warner Bros. obwieściła fanom serii Mortal Kombat, że przymierza się do nakręcenia kolejnego filmu z akcją osadzoną w uniwersum doskonale znanym z gier. Na produkcję przeznaczono budżet ok. 50 milionów dolarów, a za kamerą stanąć miał Kevin Tancharoen. Wczoraj amerykański reżyser poinformował jednak, że nie jest już zaangażowany w projekt.

Wpis umieszczony w serwisie Twitter nie ujawnia przyczyn tej zaskakującej decyzji. Tancharoen twierdzi jedynie, że po trzech latach poświęconych Kombatowi postanowił skupić się na innych możliwościach twórczych, a wszystkim zaangażowanym w powstający film życzy wielkiego sukcesu.

Kevin Tancharoen nie wyreżyseruje nowego filmu Mortal Kombat - ilustracja #2

Rozstanie Kevina Tanchareona z ekipą filmową odpowiedzialną za nowy Mortal Kombat nie wróży najlepiej. Zdaniem wielu fanów serii, twórca krótkometrażowego obrazu Mortal Kombat: Rebirth oraz internetowego serialu Mortal Kombat: Legacy (którego pełen pierwszy sezon możecie zobaczyć w serwisie gry-online.pl) był gwarancją świeżego spojrzenia na markę.

Serwis Ain't Cool News zwraca uwagę, że powodem zaistniałej sytuacji może być niechęć Warner Bros. do pełnej brutalności, mrocznej wizji Mortal Kombat proponowanej przez Tanchareona. Zwłaszcza, że w serialu Mortal kombat: Legacy reżyser nie do końca potrafił wykorzystać pomysły zaprezentowane uprzednio w Mortal Kombat: Rebirth.

Kevin Tancharoen - ur. w 1984 r. amerykański tancerz, choreograf, producent telewizyjny i reżyser filmowy. Do jego największych dokonań twórczych zaliczyć można m.in. emitowany przez stację MTV reality-show DanceLife oraz remake filmu Fame. W 2010 roku nakręcił krótkometrażowy obraz Mortal Kombat: Rebirth, który miał zachęcić firmę Warner Bros. do wyłożenia pieniędzy na nowy film w uniwersum Mortal Kombat. W odpowiedzi wytwórnia zdecydowała się powierzyć mu rolę reżysera dwóch sezonów internetowego serialu Mortal Kombat: Legacy.

  1. Mortal Kombat – oficjalna strona serii