Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2021, 17:00

Legendarni założyciele Sierra On-Line tworzą nową grę

Ken i Roberta Williamsowie pracują nad nowym projektem. Kolejna gra legendarnych założycieli studia Sierra On-Line i twórców m.in. serii King's Quest ma zostać oficjalnie zapowiedziana w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

W SKRÓCIE
  1. Ken i Roberta Williamsowie, czyli legendarni założyciele studia Sierra On-Line, pracują nad nową grą.
  2. Ma to być produkcja singlowa mocno osadzona w klimatach klasycznych pozycji Sierry.
  3. Zapowiedź tytułu powinna nastąpić w przeciągu najbliższego miesiąca lub dwóch; on sam zadebiutuje najwcześniej pod koniec bieżącego roku.

Sierra On-Line – nazwa, która z pewnością sprawia, że serca miłośników klasycznych przygodówek point-and-click biją wyraźnie szybciej. To pod szyldem tego studia na rynku pojawiły się takie hity z tego gatunku jak King's Quest, Police Quest, Phantasmagoria, Leisure Suit Larry, Gabriel Knight czy Space Quest. Czynny udział w stworzeniu wielu kultowych dziś produkcji wydanych przez Sierra On-Line byli legendarni założyciele tej firmy – Ken i Roberta Williamsowie. Niestety, od wielu lat słynne małżeństwo nie było specjalne aktywne, jeśli chodzi o tworzenie gier. Nie oznacza to jednak, że przeszło ono całkowicie na emeryturę. Wygląda bowiem na to, że państwo Williamsowie od pół roku pracują nad czymś nowym.

Informacja ta pojawiła się na kanale Space Quest Historian w serwisie YouTube. Jej źródłem był nowojorski jubiler i twórca gier, który podał, że został świeżo zatrudniony do prac nad ściśle tajną grą autorstwa Williamsów. Początkowo prowadzący konto podszedł do tego sceptycznie. Postanowił to sprawdzić i skontaktował się na Facebooku z samym Kenem Williamsem. Ten oficjalnie potwierdził owe rewelacje. Stwierdził jednak, że nie jest jeszcze gotowy, by ujawnić światu swój projekt. Będzie to produkcja singlowa, mocno osadzona w klimacie klasyki od Sierry. Oficjalna zapowiedź ma nastąpić w przeciągu miesiąca lub dwóch. Najpewniej w lipcu lub sierpniu ruszą testy, a gotowy tytuł, w najlepszym wypadku, pojawi się na rynku pod koniec roku.

Są to wieści niewątpliwie ekscytujące. Pytanie tylko, czy faktycznie, zgodnie z zapewnieniami Kena, tworzona gra okaże się udaną rozrywką, czy też wielki powrót dinozaurów branży będzie jednym wielkim niewypałem. Trzymajmy kciuki, by spełnił się ten pierwszy scenariusz.

  1. Historia firmy Sierra

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej