Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 września 2021, 12:08

autor: mokosh

Czy następnego Bonda zagra kobieta? Daniel Craig podzielił się swoją opinią

Już niedługo premierę zaliczy ostatni film z Jamesem Bondem, w którym w głównego bohatera wcieli się Daniel Craig. W związku z tym pojawiają się spekulacje odnośnie tego, kto przejmie rolę agenta 007 w następnych odsłonach i czy będzie to kobieta.

Dla fanów serii o Bondzie nadchodzący film Nie czas umierać będzie niezwykle ważną częścią, a to ze względu na ostatni występ Daniela Craiga. W związku z decyzją aktora, na zmianę której nie ma co liczyć, pojawiło się intrygujące pytanie odnośnie do nowej twarzy agenta 007. Niektórzy domagają się, aby ta rola przypadła kobiecie, jednak jak stwierdził sam Craig, to nie jest dobre rozwiązanie.

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Kobiety i aktorzy o różnych kolorach skóry powinni dostawać lepsze role. Dlaczego kobieta miałaby grać Jamesa Bonda, kiedy najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie równie dobrej postaci, tylko że kobiecej?

Czy następnego Bonda zagra kobieta? Daniel Craig podzielił się swoją opinią - ilustracja #1
Daniel Craig i Lashana Lynch w No Time To Die, źródło: Filmweb

Tak na pytanie o nowe wcielenie Jamesa Bonda odpowiedział Daniel Craig w wywiadzie, którego udzielił serwisowi Radio Times. Co więcej, nie tylko sam aktor jest tego zdania, ale popiera go także producentka filmów o agencie 007 Barbara Broccoli, która już ponad dwa lata temu mówiła o kwestii zmiany płci kultowej postaci.

Bond jest facetem. Jest męską postacią. Został tak napisany i myślę, że pozostanie mężczyzną. I nie ma w tym nic złego. Nie ma potrzeby zmieniać męskich postaci w damskie. Po prostu stwórzmy więcej postaci kobiecych, których historie będą pod nie skrojone.

Warto tutaj wspomnieć, że spekulacje o możliwej zmianie płci najbardziej rozpoznawalnego szpiega podsyca angaż Lashany Lynch. Według krążących plotek aktorka jamajskiego pochodzenia ma wcielić się w następczynię Bonda, przejmując miano agenta 007. Jednak uzyskanie licencji agenta i granie Bonda to dwie zupełnie różne sprawy. Możemy więc oczekiwać, że póki producentką serii będzie Broccoli, nie ma podstaw, aby „obawiać się” zamiany męskiego Bonda w postać żeńską.

Nie czas umierać pojawi się w kinach 1 października.