Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 3 lipca 2018, 11:00

autor: Osti

Obsada It: Chapter Two już w komplecie, ruszyła produkcja

Pełną parą ruszyły prace nad kontynuacją jednego z najlepszych horrorów 2017 roku. Znamy już datę premiery oraz obsadę drugiej części To. Pojawiły się także pierwsze zdjęcia zza kulis produkcji.

It: Chapter Two będzie miał premierę 6 września 2019 roku. Fabuła filmu skupi się na dorosłych członkach Klubu Frajerów, których „dziecięce wersje” mieliśmy okazję poznać w pierwszej części. Bohaterowie po 27 latach powrócą do Derry, aby ponownie zmierzyć się z upiornym klaunem. Z okazji rozpoczęcia prac nad kontynuacją, twórcy opublikowali zdjęcie dorosłej obsady.

Dorosły Klub Frajerów w komplecie. - Obsada It: Chapter Two już w komplecie, ruszyła produkcja - wiadomość - 2018-07-03
Dorosły Klub Frajerów w komplecie.

W filmie wystąpią James McAvoy (Bill), Jessica Chastain (Beverly), Bill Hader (Richie), Jay Ryan (Ben), Isaiah Mustafa (Mike), James Ransone (Eddie), Andy Bean (Stan). Do roli Pennywise'a powróci oczywiście Bill Skarsgard. Drugi rozdział To ma ukazać także nowe sceny z dzieciństwa bohaterów, co oznacza, że przed ekrany powrócą Jaeden Lieberher (Bill), Jeremy Ray Taylor (Ben), Sophia Lillis (Beverly), Finn Wolfhard (Richie), Wyatt Oleff (Stan), Chosen Jacobs (Mike) i Jack Dylan Grazer (Eddie).

W fotelu reżysera ponownie zasiądzie Andres Muschietti. Jessica Chastain była jego pierwszym wyborem do roli Bev, gdyż oboje pracowali już razem przy filmie Mama. Wielu fanów również wskazywało aktorkę jako najlepszą kandydatkę do wcielenia się w tą postać.

Muschietti zdradził, iż podobnie jak w książkowym pierwowzorze, Derry opuszczą wszyscy członkowie Klubu Frajerów oprócz Mike'a Hanlona. Decyzja o pozostaniu w przeklętym miasteczku odbije się na bohaterze negatywnie. Mike będzie starał się znaleźć sposób na pokonanie Pennywise'a, co popchnie go nawet do sięgnięcia po narkotyki. Wątek ten będzie się zatem różnił od wersji Stephena Kinga.

Niemalże od samego początku prac nad nową adaptacją To wiadomo było, że zostanie ona podzielona na dwie części. Decyzję o jak najszybszym przygotowaniu kontynuacji z pewnością ułatwił komercyjny sukces pierwszej odsłony. Film w reżyserii Andresa Muschiettiego zarobił ponad 700 milionów dolarów w światowym box office, co – jak na horror – jest wynikiem wręcz fenomenalnym.

Zdjęcia do It: Chapter Two już się rozpoczęły, ekipa filmowa na pewno pojawi się w studiach Pinewood w Toronto oraz w Port Hope, które „zagrało” miasteczko Derry. Koniec prac na planie zaplanowano na przełom października i listopada 2018 roku. Pierwsze zdjęcia z Toronto opublikował James McAvoy na swoim profilu na Instagramie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.