Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2023, 07:25

Odkrycie z Hogwarts Legacy sugeruje, że gra miała wyglądać inaczej

W pecetowej wersji Hogwarts Legacy odkryto nowe dialogi kilku kluczowych NPC. Gracze są przekonani, że jest to pozostałość po wyciętym systemie towarzyszy.

Źródło fot. Warner Bros. Interactive Entertainment.
i

Aktualizacja

Autrzy modów AnyTimeCompanion oraz Companions Mod udzielili nam zgody na hostowanie mirrorów. Te dwa projekty łącznie wprowadzaja do gry system towarzyszy, pozwalający nam zabierać kolegów i koleżanki z Hogwartu na praktycznie wszystkie przygody.

AnyTimeCompanion - pobierz mod z naszego FTP

Companions Mod - pobierz mod z naszego FTP

Poprzednia wiadomość

Jedną z funkcji, których zdaniem graczy brakuje w Hogwarts Legacy, jest system towarzyszy. Z poznanymi kompanami – takimi jak Sebastian Sallow, Natasi Onai, Poppy Sweeting czy Amit Thakkar – możemy współpracować jedynie w toku wybranych misji. Nie mogą oni jednak uczestniczyć w dowolnych questach ani ot, tak eksplorować z nami Hogwartu i okolic.

Niewykluczone jednak, że taki był pierwotny zamysł studia Avalanche Software. Ślad po nim zauważono po zainstalowaniu modyfikacji Companions Mod, dzięki której Sebastian, Natasi, Poppy bądź Amit (a także np. Imelda Reyes) mogą nam towarzyszyć cały czas. W ten sposób odkryto nowe, ukryte kwestie dialogowe, wypowiadane przez nich w misjach, w których nie powinni uczestniczyć.

Na dowód możecie obejrzeć poniższy film, który opublikowała użytkowniczka TikToka o pseudonimie miss_soapy (sophia). Zaprezentowany na nim quest to Duch naszej miłości (Ghost of Our Love) – jego „normalny” przebieg zademonstrowaliśmy w naszym poradniku.

Na nowe kwestie wymienionych powyżej NPC natrafiono także w innym zadaniu – Well, Well, Well. Społeczność próbuje ustalić genezę tego znaleziska. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że jest to pozostałość po wyciętym systemie towarzyszy. Avalanche Software mogło z niego zrezygnować, gdyż nie działał poprawnie.

Część fanów wydaje się przekonana, że funkcja ta została usunięta ze względu na konieczność wydania Hogwarts Legacy na PlayStation 4, Xboxa One i Switcha (wersje na PS4 i XOne zaliczyły niedawno kolejną obsuwę i ukażą się 5 maja, natomiast ta na Switcha ma się ukazać 25 lipca). Nie da się również wykluczyć, iż początkowo scenariusz gry zakładał, że część postaci będzie nam towarzyszyła w większej liczbie misji.

Co więcej, pojawiły się spekulacje, jakoby niedoszły system towarzyszy został wycięty celowo, by następnie można go było zaoferować w formie DLC. Warto tu jednak przypomnieć, że twórcy nie planują żadnych dodatków. Jeśli Hogwarts Legacy rzeczywiście miałoby otrzymać taką funkcję, raczej zostanie ona dodana w formie aktualizacji bądź trafi do ewentualnego wydania GOTY / Complete Edition.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej