Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 21 lutego 2023, 12:42

autor: Adrian Werner

Heroes of Might and Magic 7,5 z nową mapą i lepszymi podziemiami

Ukazała się wersja 1.2.9 wielkiego moda Heroes of Might and Magic 7,5. Aktualizacja wprowadziła m.in. nową mapę.

Źródło fot. Ubisoft
i

W ostatnich latach firma Ubisoft kompletnie odpuściła markę Heroes of Might and Magic. Cyklu nie porzucili za to fani, którzy za pomocą modyfikacji dalej rozwijają najpopularniejsze odsłony. Najświeższym tego owocem stała się nowa wersja wielkiego moda Heroes of Might and Magic 7,5 do Might & Magic: Heroes VII.

Aktualizacja opatrzona została numerem 1.2.9 i przynosi wiele nowości. Przede wszystkim dodano nową mapę oblężeń dla frakcji Inferno, jak również ukończono mapy podziemne (poprzednio dostępne one były w mocno uproszczonej i niedopracowanej formie). Poprawiono także wiele elementów graficznych związanych z Inferno, ulepszono balans rozgrywki, rozszerzono opisy tekstowe oraz usunięto kilka błędów technicznych. Ponadto dodatek wprowadzający frakcje Xel i Świątyni został zintegrowany do głównego instalatora.

  1. Heroes of Might and Magic 7,5 – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)
Heroes of Might and Magic 7,5 z nową mapą i lepszymi podziemiami - ilustracja #1
Mod zarówno ulepsza grę, jak i wzbogaca ją o nowe elementy. Źródło fot. Slyen.

Przypomnijmy, że Heroes of Might and Magic 7,5 pełni rolę pośrednią między aktualizacją i dodatkiem. Projekt ulepsza grę, usuwając błędy oraz poprawia rozgrywkę i grafikę, a jednocześnie oferuje dużo nowej zawartości, w tym dodatkowe stwory, zdolności i mapy.

Might & Magic: Heroes VII zostało wydane we wrześniu 2015 roku, wyłącznie na PC. Z kolei w 2016 r. ukazał się pierwszy i jedyny dodatek, czyli Trial by Fire (którego mod Heroes of Might and Magic 7,5 wymaga zresztą do działania).

Po wydaniu tego DLC firma Ubisoft kompletnie porzuciła rozwój marki – przez ostatnich siedem lat nie wydano żadnego nowego projektu z tego cyklu. Ostatnio pojawiły się plotki, że wydawca podczas E3 zamierza ujawnić produkcję należącą do „zaniedbanej” serii koncentrującej się na rozgrywkach singleplayer. Kto wie, może firma wreszcie zaproponuje coś nowego ze świata Might & Magic.

  1. Recenzja gry Might & Magic: Heroes VII – krajobraz po becie
  2. Might & Magic: Heroes VII – poradnik do gry
  3. Heroes of Might and Magic 7,5 – strona projektu w serwisie ModDB

Alternatywną propozycją jest Unoffical Community Mod (UCP)

Warto na koniec wspomnieć, że to nie jedyny projekt tego typu. Alternatywą jest modyfikacja Unoffical Community Mod (UCP), która posiada również polską wersję językową. To propozycja dla osób, których nie interesuje nowa zawartość i chcą jedynie poprawek błędów technicznych oraz innych niedoróbek.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej