Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 listopada 2020, 12:20

autor: Karol Laska

Gwiazda Matrixa 4 uwielbia Keanu Reevesa w roli Neo i chciałaby zagrać w Johnie Wicku

Jessica Henwick bawi się jak dziecko na planie Matrixa 4 i nawiązała nawet nić porozumienia z Keanu Reevesem. Bardzo chciałaby wystąpić razem z nim w Johnie Wicku i to w dość niespodziewanej roli.

Jedna z gwiazd czwartej części Matrixa, Jessica Henwick, nie boi się używać wielkich słów czy też po prostu ekscytacji związanej z nadchodzącym filmem Lany Wachowski. Jakiś czas temu wyraziła swoje przeczucia, jakoby dzieło miało po raz kolejny wstrząsnąć całą kinematografią (między innymi od strony technicznej), a parę dni temu, w wywiadzie dla serwisu NME, opowiedziała co nieco o tym, co dla niej znaczy udział w sequelu do produkcji, na których się wychowywała. Przy okazji wspomniała o powrocie Keanu Reevesa do roli Neo:

Jest odjechanie, dorastałam, oglądając te filmy. Pierwszy raz, gdy Keanu wszedł w rolę i wypowiedział kwestie Neo, Yahya Abdul-Mateen II (jeden z aktorów w Matrixie 4) i ja popatrzyliśmy się na siebie w stylu: „O mój Boże, to się właśnie dzieje!”.

Gwiazda Matrixa 4 uwielbia Keanu Reevesa w roli Neo i chciałaby zagrać w Johnie Wicku - ilustracja #1
Jessica Henwick to jedna z najaktywniejszych członkiń obsady Matrixa 4, jeżeli chodzi o udzielanie wywiadów.

Henwick przyznała się również do tego, że nieustannie próbuje, pół żartem, pół serio, wbić Reevesowi do głowy pomysł na Jess Wick w serii John Wick i wcale nie wyklucza scenariusza, w którym gwiazdor poinformował producentów o tym pomyśle. To jednak mocno życzeniowe myślenie aktorki, choć kto wie, co się wydarzy.

Prace produkcyjne nad Matrixem 4 nadal trwają, a twórcy mają nadzieję na wyrobienie się przed poważniejszymi obostrzeniami na terenie Niemiec. Jeżeli uda się dokończyć zdjęcia zgodnie z planem, to film pojawi się w kinach 1 kwietnia 2022 roku. W rolach głównych i drugoplanowych, oprócz wspomnianych gwiazd, zobaczymy także Carrie-Anne Moss, Priyankę Choprę czy Neila Patricka Harrisa.