Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2012, 11:00

autor: Muninn

Gra Igrzyska śmierci jest dostępna na Facebooku

W grę The Hunger Games Adventures, oficjalną produkcję marki Igrzyska śmierci, można grać przez portal Facebook. W ciągu rozgrywki nie tylko odwiedzimy znane z książek i filmu miejsca, ale spotkamy także występujące w powieści postacie.

Produkcja, stworzona na licencji książki Igrzyska śmierci (i filmu pod tym samym tytułem) została udostępniona wszystkim zainteresowanym. W The Hunger Games Adventures można zagrać bez żadnych opłat poprzez portal Facebook.

Gra The Hunger Games Adventures jest oficjalnym tytułem marki Igrzyska śmierci, opierającym się zarówno na filmie w reżyserii Gary’ego Rossa, jak i na książce autorstwa Suzanne Collins. Nic więc dziwnego, że w ciągu rozgrywki odwiedzimy miejsca znane z uniwersum Igrzysk śmierci, a także spotkamy postaci pojawiające się w książce i filmie.

W The Hunger Games Adventures można grać zarówno w pojedynkę, jak i wspólnie ze znajomymi. Producenci przygotowali dla wielbicieli Igrzysk śmierci różnego rodzaju wyzwania, przygody i zadania do wykonania. Oprócz tego gracz może bez skrępowania zwiedzać świat, stworzony na podstawie prozy Suzanne Collins.

Gra Igrzyska śmierci jest dostępna na Facebooku - ilustracja #1

Większość zabawy toczy się w lasach poza miastem, gdzie każdy gracz posiada swoją kryjówkę. Schronienie ulepszać można za pomocą rzadkich przedmiotów, znajdowanych w czasie przygód lub kupowanych na targowisku. Istnieje możliwość polowania i zastawiania pułapek w dziczy. Za złapaną zwierzynę otrzymujemy pieniądze, które z kolei wydawać można na przedmioty ulepszające leśny azyl.

Twórcy zapowiadają ciągłe rozwijanie i ulepszanie tytułu poprzez powiększanie świata gry oraz dodawanie nowej zawartości. Fani marki na pewno ucieszą się z faktu, że The Hunger Games Adventures zawierać będzie oficjalną, zaaprobowaną przez autorkę książki mapę świata Panem.

Gra Igrzyska śmierci jest dostępna na Facebooku - ilustracja #2Igrzyska śmierci to książka autorstwa Suzanne Colllins, wydana po raz pierwszy w 2008 roku (w Polsce ukazała się w 2009). Akcja powieści rozgrywa się w fikcyjnym świecie w bliżej nieokreślonej przyszłości. Główną bohaterką powieści jest Katniss Everdeen, żyjąca w państwie totalitarnym o nazwie Panem, podzielonym na 12 Dystryktów. Tytułowe Igrzyska śmierci to zawody, w których toczą ze sobą śmiertelną walkę 24 osoby (po dwie z każdej dzielnicy), a zwycięzcą zostaje ostatni żywy uczestnik.

Książka od czasu premiery zdobyła sobie mnóstwo fanów na całym świecie, a także doczekała się kontynuacji (powieść W pierścieniu ognia) oraz adaptacji filmowej. Film w reżyserii Gary’ego Rossa zarobił około 150 milionów dolarów od czasu swojej premiery (23 marca 2012).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Hunger Games Adventures

The Hunger Games Adventures