Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2015, 13:35

autor: Adrian Werner

Goetia - wypuszczono demo przygodówki z duchem w roli głównej

W sieci pojawiła się wersja demonstracyjna gry Goetia, czyli przygodówki, w której wcielimy się w ducha nawiedzającego opuszczoną rezydencję.

Goetia w skrócie:
  • Twórcy: Sushee i Moeity
  • Gatunek: przygodówka
  • Platforma sprzętowa: PC
  • Data premiery: końcówka 2015 r.

Deweloperzy Sushee oraz Moeity udostępnili demo swojego pierwszego wspólnego projektu, czyli przygodówki zatytułowana Goetia. Gra zaprezentuje klasyczną opowieść grozy, tyle że tym razem to my wcielimy się w ducha nawiedzającego ponurą rezydencję. Projekt powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i w planach są wersje na systemy operacyjne Windows, Linux oraz OSX. Premiera ma nastąpić pod koniec tego roku. Wersja demonstracyjna została udostępniona w celu zachęcenia graczy do wsparcia finansowego autorów za pośrednictwem Kickstartera. Podczas akcji crowdfundingowej twórcy chcą zebrać minimum 30 tysięcy dolarów do 20 lutego.

Akcja gry toczyć się będzie w roku 1941 w opuszczonej rezydencji, znajdującej się niedaleko zniszczonej bombardowaniami Luftwaffe wioski Oakmarsh. Posiadłość Blackwood była dawniej domem starego rodu o tej samej nazwie, którego członkowie ochoczo angażowali się w różnorodne plugawe eksperymenty i mistyczne rytuały. Wcielimy się w ducha dziewczyny imieniem Abigail Blackood, która zmarła w 1901 roku. Dla przywróconej do świata żywych pod postacią zjawy bohaterki ostatnie cztery dekady będą kompletną tajemnicą, więc zostanie zmuszona do odkrycia na własną rękę prawdy o tym, jaki los ostatecznie spotkał jej rodzinę.

Goetia - wypuszczono demo przygodówki z duchem w roli głównej - ilustracja #1

Goetia będzie przygodówką point-n-click, w której zajmiemy się głównie eksplorowaniem świata i rozwiązywaniem zagadek. Dom składać się będzie z kilkudziesięciu pomieszczeń, a podczas zabawy zwiedzimy także okoliczny las, system jaskiń oraz ruiny wioski. Fakt, że kontrolowana przez nas postać jest duchem znajdzie bezpośrednie przełożenie na mechanizmy rozgrywki. Abigail ma być w stanie m.in. przenikać przez ściany oraz opętywać różnorodne mniejsze przedmioty. Autorzy obiecują, że większość łamigłówek będziemy mogli rozwiązać na kilka różnych sposobów.

Prawie każda odwiedzana lokacja kryć ma liczne skrawki fabuły prezentowane graczom w różnorodny sposób. Będziemy musieli odszukać wszystkie potrzebne informacje i samodzielne poskładać je w składną historię, która wyjawi, co doprowadziło do upadku rodu Blackwood.

  1. Goetia – pobierz demo
  2. Goetia – strona Kickstartera
  3. Goetia – oficjalna strona gry
Goetia - wypuszczono demo przygodówki z duchem w roli głównej - ilustracja #2
Goetia - wypuszczono demo przygodówki z duchem w roli głównej - ilustracja #3
Goetia - wypuszczono demo przygodówki z duchem w roli głównej - ilustracja #4
Goetia - wypuszczono demo przygodówki z duchem w roli głównej - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Goetia

Goetia