George Lucas wprowadził zakaz związany z używaniem mieczy świetlnych w Mrocznym Widmie. Nie miał wyboru

Liam Neeson zdradził, że podczas kręcenia Mrocznego widma atmosfera zabawy na planie udzieliła się jemu i Ewanowi McGregorowi do tego stopnia, że interweniować musiał sam George Lucas.

filmomaniak.pl

Kamil Kleszyk

George Lucas wprowadził zakaz związany z używaniem mieczy świetlnych w Mrocznym Widmie. Nie miał wyboru, źródło grafiki: Gwiezdne wojny: Mroczne widmo, George Lucas, Lucasfilm, 1999.
George Lucas wprowadził zakaz związany z używaniem mieczy świetlnych w Mrocznym Widmie. Nie miał wyboru Źródło: Gwiezdne wojny: Mroczne widmo, George Lucas, Lucasfilm, 1999.

Niezależnie od tego, czy mamy 20, 40, czy może 60 lat, w każdym z nas tkwi dziecko, które od czasu do czasu musi zamanifestować swoją obecność. Prawdziwość tego stwierdzenia potwierdził niedawno brytyjski aktor Liam Neeson.

Odtwórca roli mistrza Jedi Qui-Gon Jinna w filmie Gwiezdne wojny: Mroczne widmo gościł niedawno w podcaście Conana O’Briena, w trakcie którego opowiedział nieco o kulisach pracy nad pierwszą odsłoną trylogii prequeli.

W rozmowie z prowadzącym gwiazdor przywołał moment kręcenia sceny walki na miecze świetlne. Okazuje się, że Neeson i partnerujący mu Ewan McGregor tak mocno wczuli się w swoje role, że zaczęli wydawać charakterystyczne dźwięki przypominające brzęczenie oręża. Na ich zabawne zachowanie zareagował wówczas George Lucas, który sprowadził obu panów na ziemię.

Kiedy po raz pierwszy użyliśmy mieczy świetlnych do walki, obaj automatycznie wydaliśmy [ich dźwięk]. George powiedział: „Cięcie! Chłopaki, możemy to dodać na późniejszym etapie” – wyjaśnił Neeson.

Co ciekawe, nie tylko oni mieli problem zaprzestaniem naśladowania dźwięku miecza świetlnego. Hayden Christensen, który w trylogii prequeli wcielał się w rolę Anakina Skywalkera, kilka lat temu również przyznał, że nie mógł się powstrzymać przed wydawaniem z siebie charakterystycznych odgłosów.

Wróćmy jednak do Neesona. Mimo tych miłych wspomnień związanych z pracą na planie Gwiezdnych wojen, aktor nie planuje powrotu do uniwersum. Jego zdaniem w ostatnich latach pojawiło się zbyt dużo spin-offów Star Wars, przez co „magia” franczyzy zaczęła zanikać.

Film:Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne Widmo(Star Wars: Episode I - The Phantom Menace)

premiera: 1999przygodowyakcjasci-fi

Obi-Wan Kenobi oraz Qui-Gon Jinn zostają wysłani na planetę Naboo, aby wynegocjować pokój z Federacją Handlową. Darth Sidious krzyżuje im jednak plany, dokonując inwazji na tę małą planetę. Jedi wraz z królową Naboo uciekają na Tatooine i poznają małego chłopca imieniem Anakin.

Film Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
Podobało się?

5

Kamil Kleszyk

Autor: Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
2
9
16
23
30

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum filmy i seriale scifi
2023-09-13
07:03

marcing2581114172023 Junior

Oglądasz Mroczne Widmo, Liam i widzisz idealnego Vesemira...

Komentarz: marcing2581114172023
2023-09-12
19:57

wojteks25 Junior

Liam Neeson jest Irlandczykiem nie Brytyjczykiem. Jak powies tak w Irlandii to pewnie w dzioba zarobisz????

Komentarz: wojteks25

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl