Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 września 2022, 14:16

autor: Weronika Morozewicz

Gwiazda Wiedźmina w nowej Planecie małp

Poznaliśmy tytuł i obsadę nowego filmu z serii Planeta małp. Jedną z głównych ról w Kingdom of the Planet of the Apes zagra Freya Allan, odtwórczyni Ciri w serialu Wiedźmin.

Źrodło fot. Wiedźmin, Lauren Schmidt Hissrich, Netflix, 2019
i

Wytwórnia 20th Century Studios zapowiedziała kolejną odsłonę Planety małp. Zdjęcia do produkcji Kingdom of the Planet of the Apes ruszają już w przyszłym miesiącu. Oprócz tytułu filmu poznaliśmy również nową obsadę. Jedną z głównych ról w produkcji otrzymała Freya Allan, znana z Wiedźmina Netfliksa.

Do tej pory w trzech częściach serii w małpę Cezara wcielał się Andy Serkis. Jednak w nadchodzącej produkcji jego miejsce zajmie Owen Teague. Aktora możemy kojarzyć z serialu Bastion oraz dwóch części filmu To. Producenci twierdzą, że Teague był najlepszym wyborem do przejęcia głównej roli w nadchodzącym widowisku.

Kingdom of the Planet of the Apes w reżyserii Wesa Balla, twórcy trylogii Więzień labiryntu, ma otworzyć nowy rozdział w uniwersum. Akcja filmu rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach przedstawionych w Wojnie o planetę małp z 2017 roku.

Scenariusz do najnowszej odsłony serii napisali Josh Friedman oraz Patrick Aison, a także scenarzyści Rick Jaffa i Amanda Silver, którzy współpracowali przy Genezie planety małp.

Oto pierwsze zdjęcie promujące nadchodzący film:

Gwiazda Wiedźmina w nowej Planecie małp - ilustracja #1
Kingdom of the Planet of the Apes, reż. Wes Ball, 20th Century Studios

Planeta małp – powrót legendarnej serii

Planeta małp to jedna z najpopularniejszych produkcji, która zarobiła ponad 1,7 miliarda dolarów na całym świecie. Pierwszy film z serii wydało ówczesne 20th Century Fox w 1968 roku. Produkcja była adaptacją powieści Pierre’a Boulle’a i zdobyła honorowego Oscara za charakteryzację, choć wtedy jeszcze nie istniała oddzielna kategoria na tego typu osiągnięcia.

W 2001 roku Tim Burton zdecydował się nakręcić remake Planety małp. Przedstawił on losy kapitana Leo Davidsona, którego statek kosmiczny rozbił się na planecie zamieszkiwanej przez inteligentne małpy. Główną rolę w filmie zagrał Mark Wahlberg.

Dziesięć lat później na ekranach pojawiła się Geneza planety małp Ruperta Wyatta. Za dwa pozostałe filmy z trylogii, Ewolucję planety małp i Wojnę o planetę małp, odpowiedzialny był Matt Reeves.

Mimo tak wielu różnych odsłon serii, Steve Asbell, prezes 20th Century Studios, stwierdził, że powrót do jednej z najbardziej kasowych marek studia po kilku latach przerwy jest mocno wyczekiwany.

Planeta małp to jedna z najbardziej znanych i legendarnych franczyz science fiction w historii kina, która stanowi również nieodłączny element dziedzictwa naszego studia.

Dzięki Kingdom of the Planet of the Apes mamy zaszczyt kontynuować tradycję twórczego i skłaniającego do refleksji kina. Nie możemy się doczekać, aby w 2024 roku podzielić się z widzami niezwykłą wizją, którą ma Wes na nowy rozdział.

Kingdom of the Planet of the Apes będziemy mogli zobaczyć w 2024 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.