Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 marca 2018, 11:01

Finalny zwiastun Westworld z niezwykłym sekretem

Na kilka tygodni przed premierą drugiego sezonu Westworld HBO wypuściło finalny zwiastun serialu, zawierający muzykę Ramina Djawadiego. Fanom udało się odkryć, że materiał skrywa bardzo interesującą niespodziankę.

Kwietniowa premiera drugiego sezonu Westworld, jednej z najbardziej wyczekiwanej produkcji serialowej tego roku, coraz bliżej. HBO intensywnie podsyca zainteresowanie swoim hitem, publikując kolejne materiały reklamowe. Najnowszym z nich jest finalny zwiastun, który skrywa także sekret pozwalający obejrzeć tajny filmik na stronie Delos.

Nowy trailer to nie tylko wiele niewidzianych wcześniej scen zdradzających, czego możemy spodziewać się po drugiej serii – czyli rebelii robotów oraz wizyty w innym parku, inspirowanym feudalną Japonią – ale także szansa na odsłuchanie kolejnego po m.in. „Paint it Black” covera znanego utworu muzycznego, wykonanego przez autora ścieżki dźwiękowej do pierwszego sezonu, Ramina Djawadiego. Uznany kompozytor tym razem zmodyfikował utwór „Heart-Shaped Box” zespołu Nirvana.

Akcja drugiego sezonu rozegra się częściowo w świecie syntetycznych samurajów. - Finalny zwiastun Westworld z niezwykłym sekretem - wiadomość - 2018-03-30
Akcja drugiego sezonu rozegra się częściowo w świecie syntetycznych samurajów.

Zwiastun skrywa także interesujący sekret, który udało się odkryć użytkownikowi serwisu Reddit o nicku TheOracleOW. W pewnym momencie materiału na jednej ze skrzynek można dostrzec kod binarny. Jego rozszyfrowanie umożliwia dotarcie do tajnej podstrony serwisu Delos Incorporated, gdzie możemy obejrzeć kolejny materiał powiązany z drugim sezonem – uszkodzoną reklamę korporacji Delos, w której typowe materiały propagandowe mieszają się ze scenami buntu robotów.

Westworld to serial science fiction zainspirowany filmem o tym samym tytule z 1973 roku. Produkcja przedstawia futurystyczny park rozrywki wzorowany na Dzikim Zachodzie, w którym goście mogą w pełni zanurzyć się w niezwykłych przygodach. Park ten zamieszkany jest przez wysoce zaawansowane androidy, stworzone, by usługiwać wykorzystującym je turystom. Pierwszy sezon serialu stopniowo przedstawiał narodziny samoświadomości wśród maszyn, w drugim zobaczymy ich otwarty bunt. Premiera pierwszego epizodu drugiej serii nastąpi 22 kwietnia.

  1. HBO GO
  2. Strona fikcyjnej korporacji Delos Incorporated
  3. Artykuł o Westworld w serwisie Gameplay.pl