Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2021, 14:15

autor: AlexB

Lich King za 4200 złotych - Blizzard pokazał imponujące przedmioty kolekcjonerskie

Firma Blizzard Entertainment ruszyła ze sprzedażą ściśle limitowanych przedmiotów kolekcjonerskich z serii From the Vault. Pierwszymi fantami, jakie można zdobyć, są mierząca nieco ponad 66 centymetrów statuetka Króla Lisza oraz grafika koncepcyjna przedstawiająca księcia Arthasa. Będą one dostępne do końca kwietnia.

W SKRÓCIE
  1. Ruszyła sprzedaż pierwszego rzutu przedmiotów kolekcjonerskich z serii From the Vault od firmy Blizzard Entertainment.
  2. Kupić można statuetkę Króla Lisza oraz grafikę koncepcyjną przedstawiającą księcia Arthasa.
  3. Będzie można je zdobyć przez 30 dni. Potem udostępnione zostaną fanty z kolejnego rzutu.
  4. Cała akcja ze sprzedażą przedmiotów z kolekcji From the Vault potrwa do listopada.

Choć firma Blizzard Entertainment wśród wielu graczy nie cieszy się już aż tak dobrą reputacją, jak jeszcze kilka lat temu, nie zmienia to faktu, że przez 30 lat swojego istnienia stworzyła kilka marek, które możemy spokojnie określać jako kultowe. A tam gdzie kultowe marki, są też różnorakie przedmioty kolekcjonerskie. Ostatnio do sprzedaży trafiły pierwsze tego typu fanty z serii From the Vault, przygotowane przez wspomnianą ekipę z Irvine.

Pierwszym z nich jest statuetka Arthasa jako Króla Lisza. Mierzy ona 26 cali (nieco ponad 66 centymetrów) i została stworzona w 98% z żywicy poliestrowej. Jej projektantem jest Josh Tallman. Kosztuje ona 1099,99 dolarów (około 4200 złotych).

Źródło: Blizzard Gear Store - Lich King za 4200 złotych - Blizzard pokazał imponujące przedmioty kolekcjonerskie - wiadomość - 2021-04-09
Źródło: Blizzard Gear Store

Drugim z przedmiotów kolekcjonerskich z serii From the Vault udostępnionych przez Blizzarda jest grafika koncepcyjna przedstawiająca tego samego Arthasa, lecz jeszcze zanim stał się on rzeczonym Królem Liszem. Ma ona wymiary 8 cali na 10 cali (czyli około 20 centymetrów na 25 centymetrów). Wyceniono ją na 29,99 dolarów (114 złotych z groszami).

Źródło: Blizzard Gear Store - Lich King za 4200 złotych - Blizzard pokazał imponujące przedmioty kolekcjonerskie - wiadomość - 2021-04-09
Źródło: Blizzard Gear Store

Nie są to zatem rzeczy specjalnie tanie. Sama cena nie stanowi jednak jedynej bariery. Otóż zgodnie z koncepcją przedmioty należące do kolekcji From the Vault będą sprzedawane w rzutach przez ściśle limitowany czas, a konkretnie przez 30 dni. Po upływie tego okresu zostaną one zastąpione kolejnymi fantami z serii. Cała akcja potrwa do listopada tego roku.

Warto zaznaczyć, że na ten moment nie wiemy, jakie przedmioty z kolekcji From the Vault zostaną udostępnione w kolejnych miesiącach. Ma to stanowić niespodziankę dla fanów i być ujawniane na bieżąco.

Jednak skąd w ogóle pomysł na wypuszczenie kolekcji From the Vault? Tłumaczy to Matt Beecher, wiceprezes do spraw produktów konsumenckich w firmie Blizzard Entertainment (via IGN):

Wspaniale było obserwować ciepłe przyjęcie przez naszą społeczność rzeczy wypuszczonych z okazji 30. rocznicy firmy na początku bieżącego roku w okolicach wydarzenia BlizzConline. To właśnie entuzjazm fanów dodaje nam energii do dalszego dostarczania niesamowitych doświadczeń przez cały rok, w ramach których gracze mogą cieszyć się ze swoich ulubionych marek Blizzarda. Start sprzedaży kolekcji From the Vault (…) to dopiero początek, zatem zachęcamy do pozostawania na bieżąco i obserwowania, jakie produkty będą udostępniane w każdy drugi czwartek miesiąca!

Figurkowy Lich King za 4200 złotych - Blizzard inicjuje serię przedmiotów kolekcjonerskich - ilustracja #3
Arthas jest obecnie jedną z najbardziej ikonicznych postaci, jeśli chodzi o Warcrafta.

Dla kolekcjonerów i fanów gier Blizzarda szykuje się zatem gorący okres. Oby tylko wystarczyło im funduszy, by zdobyć wszystko, co sobie upatrzą.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard