Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2022, 17:08

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

EA obiecuje kolejne rekompensaty w FIFA 23 FUT, a starych ciągle nie widać

FIFA 23 wciąż jest w ogniu krytyki fanów. EA zdaje się nie wiedzieć, jak rozwiązać narastające problemy. Widać to po obiecywaniu nowych rekompensat, gdy gracze wciąż nie otrzymali tych zapowiedzianych wcześniej.

Źródło fot. Steam
i

FIFA 23 nie ma lekko. Zaczęło się od problemów z nowym systemem zabezpieczeń, który graczom na PC utrudnia samo uruchamianie gry. Później nastąpiła seria wpadek dotyczących popularnego trybu FIFA Ultimate Team (FUT). Electronic Arts obiecało darmowe paczki dla poszkodowanych, ale dla wielu okazało się to niewystarczające. Pojawiła się też kwestia irytujących duplikatów kart, a później nastąpiła awaria rynku transferowego, czego skutki odczuwalne będą dla fanów pewnie jeszcze przez długi czas.

Gdyby tego wszystkiego było mało, wciąż wyrastają nowe problemy. Na Reddicie co rusz pojawiają się wątki, które informują o kolejnych wpadkach EA. Choćby w kwestii paczek Road to the Knockouts (RTTK). Gracze zauważyli, że przy otwieraniu zestawów o wartości co najmniej 86 nie ma gwarancji wylosowania zawodników na obiecywanym poziomie. To dlatego, że do jej potencjalnej zawartości dokładają się wypożyczeni piłkarze. Podobne praktyki wprowadzają w błąd i jawią się jako zwykłe oszustwo, toteż gracze domagają się rekompensaty i naprawienia problemu.

EA obiecuje, że postara się udobruchać poszkodowanych, ale co krok naraża się graczom jeszcze bardziej. Choćby z uwagi na wręczanie złych paczek dotkniętym problemami (zwykłe zamiast RTTK). Podobnie sprawa ma się z Obiecującymi transferami. Wielu graczy dostało wiadomość, że może odebrać nagrodę w sklepie, ale po wejściu tam niczego takiego nie znajduje.

Duża część społeczności zdaje się natomiast w miarę zadowolona z ostatniej łatki. Wielu docenia pozbycie się niepotrzebnych animacji podczas otwierania zestawów czy zmiany w zachowaniu bramkarzy. Z drugiej jednak strony spora część zastanawia się, czemu EA tak długo to zajęło. Pozostaje też kwestia braku poprawek dla trybu kariery oraz dla wersji PC, która wciąż boryka się z kiepską optymalizacją.

FIFA 23 zadebiutowała 30 września na PC, PS4, PS5, Xboxie One, Xboxach Series X/S oraz na Nintendo Switchu jako Legacy Edition. O ile tryb FUT znajduje się w ogniu krytyki, tak jakość samej rozgrywki stoi na dobrym poziomie, na co wskazują m.in. recenzje.

  1. FIFA 23 - recenzja. Nie wyrabiam, ta gra jest jak TikTok
  2. FIFA 23 – poradnik do gry
  3. FIFA 23 – oficjalna strona internetowa