futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 25 września 2023, 15:12

Fan wyprzedził Nintendo i stworzył swojego wydajniejszego Switcha 2

Projekt TVii Switch Re-Shell Mod, kierowany przez moddera o pseudonimie Set, pokazuje, jak Nintendo Switch OLED można przekształcić w wydajniejsze, stacjonarne centrum rozrywki z ulepszonym systemem chłodzenia.

Źródło fot. Philip Myrtorp | Unsplash
i

Pewien entuzjasta, znany pod pseudonimem Set, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, poddając konsolę Nintendo Switch OLED serii modyfikacji. Przekształcił on tę konsolę w wydajne, stacjonarne centrum rozrywki z zaawansowanym systemem chłodzenia. Celem tego projektu była nie tylko poprawa wydajności handhelda, ale także obniżenie temperatury jego pracy.

Rozwiązanie kwestii przegrzewania

Projekt ten, znany pod tytułem roboczym jako TVii Switch Re-Shell Mod, stanowi ambitne przedsięwzięcie, którego celem jest przekształcenie przenośnej konsoli Nintendo Switch OLED w dedykowaną konsolę stacjonarną. W ramach tego projektu, Set proponuje umieścić płytę główną konsoli w nowej, specjalnie zaprojektowanej obudowie, która zawiera większy wentylator o średnicy 80 mm, aby znacząco poprawić jej chłodzenie. Dodatkowo, nowa obudowa jest wyposażona w szereg portów i złączy, co umożliwia podłączenie konsoli bezpośrednio do telewizora oraz innych urządzeń peryferyjnych, takich jak kontrolery czy dyski zewnętrzne.

Fan wyprzedził Nintendo i stworzył swojego wydajniejszego Switcha 2 - ilustracja #1
Źródło: SetEngineering | Etsy

Inicjatywa Set'a narodziła się z chęci rozwiązania problemu dobrze znanego każdemu użytkownikowi handheldów – przegrzewania. Testy przeprowadzone przez Tito z kanału YouTube o nazwie Macho Nacho Productions wykazały, że nowa obudowa jest w stanie obniżyć temperaturę podkręconej konsoli nawet o 8°C. W filmiku Tito prezentuje również poradnik jak zainstalować konsolę w takiej obudowie. Materiał ten możecie zobaczyć poniżej:

Projekt Set'a powstał również w celu wykorzystania uszkodzonych konsol, które nie mogą być już używane w trybie przenośnym, z powodu, na przykład, uszkodzonego wyświetlacza. Ponadto, autor modyfikacji pracuje już nad wersją obudowy dla standardowego modelu Switcha, ale wciąż jest on w fazie testów. Do tego czasu, jego obudowę dla wersji OLED możecie kupić na stronie Etsy.com pod tym linkiem.

Krystian Łukasik

Krystian Łukasik

Jego zamiłowanie do języka angielskiego stało się fundamentem decyzji o podjęciu i ukończeniu studiów z filologii angielskiej. Pasja do nowoczesnych technologii komputerowych oraz gamingu pozwala mu być ciągle na bieżąco z ewoluującymi trendami w świecie tych dziedzin. Obecnie skupia się na pisaniu wiadomości ze świata elektroniki oraz tłumaczeń opisów i instrukcji produktów specjalistycznych.

więcej