Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2022, 18:05

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Ewan McGregor zmienił zdanie na temat trylogii prequeli Gwiezdnych wojen

Ewan McGregor, odtwórca roli Obi-Wana Kenobiego, po wielu latach od premiery prequeli Gwiezdnych wojen stwierdził, że czas pozwolił mu docenić produkcje z jego udziałem.

Plakat filmu Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów/ Materiały prasowe

W związku ze zbliżającą się premierą serialu Obi-Wan Kenobi na platformie Disney+, cała obsada bierze udział w kampanii promocyjnej. Jak donosi portal Screenrant, podczas jednego z wywiadów odtwórca tytułowej roli, Ewan McGregor, został zapytany o to, co sądzi o trylogii prequeli po tylu latach od premiery.

Według aktora, opinie na temat prequeli uległy pozytywnej zmianie. Wpływ na to miał przede wszystkim czas. Jak zauważył McGregor, Mroczne Widmo, Atak Klonów czy w końcu Zemsta Sithów tworzone były z myślą o młodych ludziach, którzy tłumnie poszli do kin, by czerpać radość z opowieści przedstawionych na ekranach. Niestety, nikt wtedy nie zwracał uwagi na opinie rozemocjonowanych dzieciaków. Zamiast tego, mimo kasowego sukcesu, trylogia o młodym Anakinie Skywalkerze zbierała negatywne recenzje krytyków wychowanych na pierwszych Gwiezdnych wojnach. Dopiero gdy ówcześni młodzi ludzie dorośli i świat wysłuchał ich opinii na temat filmów, te zyskały status kultowych produkcji. McGregor widząc tę zmianę, sam docenił dzieła, w których brał udział.

Byłeś dzieckiem, gdy wychodziły nasze filmy. W pewnym sensie robiliśmy je dla ciebie, a robienie tych filmów było niesamowitym przeżyciem. Kiedy wkraczasz w ten świat, to jest to wielka sprawa. To jest przerażające. Te filmy nie były zbyt lubiane przez krytyków... Nie słyszeliśmy wtedy ludzi w waszym wieku, z waszego pokolenia. Teraz ci ludzie naprawdę kochają nasze filmy, a nam zajęło 15 lat, by to usłyszeć. To naprawdę miłe, zmieniło... mój stosunek do Gwiezdnych wojen, myślę, że dzięki temu jest inny. Naprawdę włożyliśmy w nie serce i duszę, a były one trudne do zrealizowania – odpowiedział dziennikarzom Ewan McGregor.

Nie da się ukryć, że w wypowiedzi aktora jest sporo racji. Mimo, iż filmy z serii Gwiezdnych wojen są tworzone dla wszystkich grup wiekowych, to jednak docelową są młodzi ludzie. Co za tym idzie, osoby wychowane na oryginalnej trylogii George’a Lucasa w momencie wydania prequeli były już w takim wieku, że nowe widowiska nie sprostały ich ukształtowanym gustom i oczekiwaniom. Prawdopodobnie fani przygód młodego Anakina Skywalkera przyczynili się zaś do przeciętnego odbioru najnowszej trylogii Gwiezdnych wojen.

Poniżej możecie obejrzeć film z opisywanego wywiadu, który na swoim twitterowym koncie zamieścił @keldorjedii.

Natomiast dla tych, którzy kochają Gwiezdne wojny, zamieszczamy zwiastun nadchodzącego serialu Obi-Wan Kenobi, który dostępny będzie na platformie Disney+.