Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 kwietnia 2021, 13:08

autor: Karol Laska

Ewan McGregor czuł się poniżony samą myślą o tym, że ktoś inny mógłby zagrać Obi-Wana

Ewan McGregor, znany brytyjski aktor, udzielił szczegółowego wywiadu na temat swojej kariery jednemu z popularnych amerykańskich portali. Wspomniał chociażby o swoim przywiązaniu do roli Obi-Wana Kenobiego w Star Wars.

W serwisie The Hollywood Reporter ukazał się obszerny wywiad z Ewanem McGregorem, popularnym brytyjskim aktorem znanym między innymi z roli Obi-Wana Kenobiego w drugiej trylogii Gwiezdnych wojen. Aktor powróci niedługo do tej postaci w serialu Disneya i przyznał, że było to nie lada wyzwanie od strony fizycznej. Wiemy to chociażby za sprawą udostępnianych wcześniej zdjęć z jego udziałem, ale okazuje się, że brał on również udział w specjalnych, dwuipółgodzinnych sesjach treningowych (parę razy w tygodniu) polegających na ćwiczeniu walki wręcz oraz pojedynku na miecze (zapewne nie te świetlne).

McGregor wielokrotnie powtarzał, że jest szczęśliwy z faktu ponownego wcielenia się w Kenobiego, choć podkreśla, że rozmowy o ewentualnym powrocie trwały aż 7 lat z małymi przerwami, a miejscami Disney wcale nie wykluczał zatrudnienia kogoś innego. Aktor nie przebierał jednak w słowach i perspektywę zobaczenia kogoś innego w szatach Obi-Wana nazwał „poniżającą” (z wyjątkiem Aleca Guinessa – pierwszego odtwórcy tejże roli).

Ewan McGregor czuł się poniżony samą myślą o tym, że ktoś inny mógłby zagrać Obi-Wana - ilustracja #1
McGregora zobaczymy niedługo w netfliksowym serialu Halston w roli tytułowego projektanta mody.

Oczywiście nie cały wywiad skupił się na Star Wars, gdyż McGregor może pochwalić się naprawdę różnorodną karierą. Artysta wyraził dumę związaną z tym, że miał okazję zagrać i w tych wysokobudżetowych, blockbusterowych produkcjach, jak i w dziełach nieco mniejszych, bardziej artystycznych. Za szczególnie przełomowy moment swojej kariery uważa Trainspotting, które było dla niego pewnego rodzaju życiowym oczyszczeniem i ostudziło jego buntowniczą naturę. Po pracy nad filmem zrozumiał, że o wiele bliższa jest mu ścieżka aktora, aniżeli punka czy rockmana.

Ewana McGregora zobaczymy niedługo nie tylko w Obi-Wanie Kenobim, ale i w pięciodocinkowym serialu Halston autorstwa Sharra White’a. Będzie to dramat biograficzny o tytułowym Royu Halstonie Frowicku, czyli uznanym, choć kontrowersyjnym projektancie mody. Produkcja zadebiutuje 14 maja 2021 roku na Netfliksie.

  1. Strona internetowa Netfliksa
  2. Strona internetowa Star Wars