Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2022, 18:40

Patch 1.44 do ETS2 i ATS doda ciekawą funkcję, która zwiększy realizm

Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator wzbogacą się wkrótce o ciekawą funkcję. Wraz z aktualizacją 1.44 studio SCS Software doda możliwość regulowania wysokości zawieszenia ciężarówek.

W społeczności gier Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator zwykle sporo się dzieje, ale na ogół nie piszemy o wszystkim. Niemniej – mimo wczorajszej wiadomości o przemodelowanej Kalifornii w ATS – tym razem warto zwiększyć częstotliwość, gdyż studio SCS Software zapowiedziało bardzo interesującą funkcję, która powinna pozytywnie wpłynąć na realizm obu tych produkcji.

Mowa o możliwości regulowania wysokości zawieszenia ciężarówek. Zawita ona do ETS2 i ATS wraz z aktualizacją 1.44. Funkcja ta ma bazować na rzeczywistych układach zawieszenia, które są niezwykle istotne dla utrzymania stabilności i bezpieczeństwa pojazdów. Jej działanie w grze obrazują poniższe filmiki.

Do tej pory gry SCS Software nie były pod tym względem zbyt realistyczne. Deweloper postanowił jednak to zmienić, chcąc jednocześnie ograniczyć problem z trudnym niekiedy podczepianiem naczep.

Żeby nie popsuć zabawy graczom, którym nowa funkcja mogłaby się nie spodobać, SCS zamierza uczynić ją w pełni opcjonalną. Do tego stopnia, że nawet nie zmapuje jej automatycznie z żadnym przyciskiem na klawiaturze – każda osoba będzie musiała zrobić to sama.

Niestety na razie nie wiemy, kiedy można spodziewać się aktualizacji 1.44. Deweloper od kilku miesięcy zapowiada nowości, które przyniesie owa łatka, lecz wciąż nie podał daty jej wydania. Pozostaje cierpliwie czekać.