Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 czerwca 2022, 11:30

autor: Mateusz "Maurin" Marzec

Ekranizacja gry Alan Wake z nowymi osobami za sterami

Serialowy Alan Wake przywitał nowych producentów, pożegnał się zaś z dotychczasowym showrunnerem. Nie podano jeszcze, kto przejmie tę rolę.

Źródło: Materiały promocyjne AMC Networks

Nadchodzący serial AMC, oparty na grze wideo Alan Wake, stracił showrunnera jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Nieco ponad miesiąc temu Remedy Entertainment ogłosiło, że AMC Networks oficjalnie nabyło prawa do stworzenia telewizyjnej adaptacji gry action-adventure z 2010 roku. I choć wydawało się, że prace nad serialem zaczynały nabierać tempa, to już na wczesnym etapie produkcji pojawiła się pewna przeszkoda.

Jak podaje serwis Variety, Peter Calloway, który wcześniej pracował nad Legionem i Cloak & Dagger, miał być showrunnerem Alana Wake'a. Calloway pierwotnie zaoferował pomoc w przeniesieniu gry wideo na ekran telewizyjny w 2018 roku, co oznacza, że był związany z tym projektem od dłuższego czasu. Niestety, gdy prace nad serialem zaczęły nabierać tempa, Calloway został zmuszony do odejścia z powodu niezgodności w harmonogramie prac.

Na chwilę obecną nie znaleziono jeszcze nowego showrunnera dla Alana Wake'a, ale AMC podobno jest w trakcie poszukiwania kogoś, kto przejmie rolę Callowaya. Variety donosi również, że Jon Jashni i Jeff Ludwig dołączyli do Alana Wake'a w rolach producentów. Jashni wcześniej pełnił funkcję prezesa Legendary Entertainment, natomiast Ludwig był wiceprezesem w Ritchie/Wigram Productions.

Gra Alan Wake ukazała się na Xbox 360 i Windows PC w 2010 roku. Wydana przez Microsoft Studios produkcja podąża za pisarzem powieści sensacyjnych, Alanem Wake'em, który stara się odkryć prawdę za tajemniczym zniknięciem jego żony w fikcyjnym mieście Bright Falls w stanie Waszyngton. Podczas śledztwa Alan odkrywa, że kluczowe wydarzenia z jego ostatniego dzieła ożywają.

W zeszłym roku Remedy Entertainment wydało nowy remaster Alana Wake'a, który trafił na PlayStation, Xboxa i PC. Dodatkowo studio potwierdziło również, że pracuje obecnie nad grą Alan Wake 2, która zadebiutuje w 2023 roku. W tym momencie nie wiemy jeszcze, kiedy powstanie serial, więc pozostaje czekać na kolejne informacje.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.