Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2022, 18:25

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kolejny Polak zostanie wyróżniony w FIFA 23

Miła niespodzianka spotka polskich fanów piłki nożnej w nadchodzącej FIF-ie 23. Jak wynika z nieoficjalnych źródeł, były reprezentant naszego kraju, Euzebiusz Smolarek, otrzyma swoją legendarną kartę w trybie FUT (FIFA Ultimate Team).

Kolejna odsłona (a zarazem ostatnia powstała przy współpracy EA z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej) serii gier FIFA przyniesie wiele zmian. Będą one dotyczyły przede wszystkim trybu kariery, który przez lata nie był dostatecznie rozwijany.

W FIF-ie 23 będziemy mogli wcielić się m.in. w trenerów takich jak Antonio Conte czy Pepa Guardiolę (więcej na ten temat możecie przeczytać pod tym linkiem). Nowości dotyczą także pozostałych trybów gry oraz niespotykanego dotąd poziomu realizmu.

„Ebi” dołączy do Bohaterów FIFA Ultimate Team

Jak co roku, EA ogłasza również listę kart specjalnych, które dedykowane są kultowym postaciom z historii futbolu. Tym razem wszystko wskazuje na to, że wyróżnienia doczeka się Euzebiusz Smolarek.

Użytkownik Twittera o nicku FUT Sheriff, który zajmuje się informacjami dotyczącymi serii FIFA, informuje, że były reprezentant Polski otrzyma kartę FUT Heroes. Warto przy okazji zaznaczyć, że statystyki napastnika, które widzicie poniżej, nie są oficjalne, a jedynie prognozowane.

Kolejny Polak zostanie wyróżniony w FIFA 23 - ilustracja #1
Źródło: Twitter/@FutSheriff

Smolarek nie będzie pierwszym Polakiem

Co ciekawe, Smolarek nie będzie pierwszym polskim piłkarzem, który doczeka się swojego unikalnego wizerunku w najpopularniejszej serii gier piłkarskich na świecie. W edycji z poprzedniego roku taką kartę otrzymał Jerzy Dudek. Zdobywca pucharu Ligi Mistrzów zajął miejsce wśród takich sław jak Tim Cahill, Diego Milito, Fernando Morientes, Pele czy Anotnio Di Natale.

Krótko o trybie FUT

W gwoli przypomnienia dodajmy, że FUT, czyli FIFA Ultimate Team, to najpopularniejszy tryb gry FIFA. Gracze budują w nim od zera swój zespół marzeń przy użyciu wspomnianych kart, które mają odzwierciedlenie w realnych zawodnikach. Te zaś dzielą się na różne kategorie: brązowe, srebrne, złote i specjalne, w zależności od oceny ogólnej i rzadkości występowania w grze.

FIFA 23 zadebiutuje 30 września tego roku. Tytuł zmierza na PC, PS4, PS5, Xboksa One, Xboksa Series X/S oraz Nintendo Switch.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej