Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 grudnia 2021, 15:45

autor: M. "Barszcz" B.

Dunk & Egg, prequel Gry o tron, otrzymał scenarzystę

Wszystko wskazuje na to, że fani Gry o tron mają na co czekać. Kolejny prequel sagi otrzymał scenarzystę. Pieczę nad projektem Dunk & Egg tworzonym przez HBO obejmie Steve Conrad.

W przyszłym roku czeka nas premiera pierwszego z prequeli Gry o tron, zatytułowanego House of the Dragon. Tymczasem portal Deadline informuje o przydzieleniu scenarzysty do kolejnego projektu. Nową produkcją HBO, zatytułowaną Dunk & Egg (o której wspominaliśmy tutaj), ma zająć się Steve Conrad, który na koncie ma takie tytuły jak: Patriota, Perpetual Grace, The Pursuit of Happyness czy Wonder.

Na ten moment wiemy jedynie, że serial będzie oparty na powieści George’a R. R. Martina Tales of Dunk and Egg (w Polsce znajdziecie ją pod tytułem Opowieści z Siedmiu Królestw). Fabuła rozegra się 90 lat przed głównym wątkiem sagi Pieśni lodu i ognia i będzie opowiadać o dwóch tytułowych bohaterach – Dunku (ser Duncanie Wysokim) oraz Eggu (przyszłym królu Aegonie V Targaryenie).

Produkcja ma zadebiutować na platformie HBO Max, która w Polsce pojawi się w 2022 roku. Obecnie w naszym kraju dostępne jest HBO GO, gdzie możecie znaleźć serial Gra o tron.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.